Gündem Haberleri

  Kastamonu saldırısı dolandırıcılık malzemesi oldu

  Turan KURT/KASTAMONU, (DHA)
  10.05.2011 - 12:33 | Son Güncelleme:

  BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan’ın Kastamonu programı sonrası PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen, bir polisin şehit olduğu, bir polisin yaralandığı hain saldırıyı bile dolandırıcılar fırsat olarak gördü. Kendisini polis olarak tanıtan kişilerin, saldırı olayını araştırdıklarını belirterek telefonla aradıkları kişileri dolandırmaya çalıştıkları ortaya çıktı.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 4 Mayıs Çarşamba günü Kastamonu programı sonrası meydana gelen terör saldırısını kullanmaya çalışan dolandırıcılar, kendilerini polis olarak tanıtarak aradıkları kişilerin parasına göz dikti. Ilgaz Dağı eteklerinde meydana gelen terör saldırısında polis memurlarından Recep Şahin şehit olurken, Metin Kuş ise yaralı olarak kurtulmuştu. Bu saldırıyı kullanmaya çalışan dolandırıcılar, Kastamonu’da bazı kişileri arayarak dolandırmaya çalıştı.

  Kendilerini ’Kastamonu Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görevli polis’ olarak tanıtan dolandırıcılar, aradığı kişinin telefonundan saldırı öncesi ve saldırı ile ilgili görüşme yapıldığını belirterek, aklanması için bankaya para yatırması gerektiğini söyledi.

  Kastamonu’da birçok kişiyi aynı yöntemle aradıkları öğrenilen dolandırıcıların şu ana kadar kaç kişiyi dolandırdıkları araştırılıyor. Yetkililer, bu tür kişilere fırsat verilmemesi için vatandaşları uyardı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı