Gündem Haberleri

  Kaş'ta yağmur suları şelale olup aktı

  Pınar YURTSEVER / hurriyet.com.tr
  15.01.2015 - 13:01 | Son Güncelleme:

  Antalya'nın Kaş ilçesinde aşırı yağış faciaya dönüştü. Yağmur nedeniyle ilçenin yüksek kesimlerinde oluşan şelale, önüne kattığı kaya parçalarıyla birlikte ilçe merkezine aktı. Bodrum'da da içme suyu hattı patlayınca tonlarca su, beraberindeki kayalarla birlikte karayoluna aktı. Bodrum'da yapılacak çalışmalar nedeniyle 25 gün su kesintisi uygulanacak.

  Kaş'ın Çerçiler Mahallesi'nde aşırı yağış nedeniyle toprak kayması oldu. ilçenin yüksek kesimindeki ovalık alanda aşırı yağış nedeniyle şelale oluştu ve şelale önüne kattığı kayalıklarla birlikte ilçe merkezine aktı.

  Kaşta yağmur suları şelale olup aktı

  İlçe merkezi kayalıklarla dolmuş durumda. Park halindeki araçların bazıları kayalıkların altında kaldı. Kent merkezinde yer alan otogar, kaya parçalarıyla doldu.

  KAŞ'TA YAĞMUR FELAKETİ / FOTO GALERİ

  İlçe sakinlerinden Mehmet Özdemir, Kaş'ın Kalkan ilçesi ve Antalya yönünde ulaşımın durduğunu, yolların yağış nedeniyle dökülen kayalar yüzünden ulaşıma kapandığını bildirdi. Özdemir, ilçenin bir bölümünü oluşturan Çukurbağ Yarımadası ile ilçe merkezi arasındaki ulaşımın da mümkün olmadığını söyledi.

  Kaşta yağmur suları şelale olup aktı
  Meşhur Büyükçakıl Plajı bu hale geldi.

  Kaş'tan son gelen kareler de felaketin boyutlarını ortaya seriyor.

  BODRUM'DA DA TAŞLAR YOLA AKTI (DHA)
  Güvercinlik Mahallesi Gökçeler Mevkii'nde bulunan Devlet Su İşleri'ne (DSİ) ait içme suyu hattı, henüz belirlenemeyen nedenle, bugün sabah saat 05.00 sıralarında patladı. Borudan fışkıran suyun taşıdığı çamur birikintisi ve taşlar, duble olan Bodrum-İzmir Karayolu ulaşıma kapadı. İhbar üzerine belediye ekipleri yolda iş makinalarıyla çalışma başlattı. Yol, bir saatte kontrollü olarak ulaşıma açıldı. Toplam altı saat süren çalışmalar sonrası yol tamamen temizlendi. Çevrede oturanlar olaya tepki gösterdi. Güvercinlik Muhtarı Mehmet Gereme "Bodrum'a Mumcular'dan su getiren isale hattında ayda bir meydana gelen patlamalar sıklıkla yaşanmaya başladı. Köy sık sık sular altında kalıyor. Duvarlar yıkılıyor. Susuzluk giderilsin derken, suyun içinde boğulup kalacağız. Karayolunda da her an bir facia meydana gelebilir" dedi.

  Kaşta yağmur suları şelale olup aktı
  Bodrum'da taşlar yola aktı.

  BODRUM'DA 25 GÜN SU KESİNTİSİ YAPILACAK

  Devlet Su İşleri (DSİ) 21. Bölge Müdürlüğünce Bodrum'da yapılacak çalışmalar nedeniyle 25 gün su kesintisi uygulanacak.

  Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Geyik Barajı ve Bodrum Yarımadası'nı besleyen ana isale hattında bakım, onarım ve imalat çalışması gerçekleştirilecek.

  Çalışma nedeniyle 24 Ocak'tan itibaren 15 gün süreyle su kesintisi yapılacak. Su kesintisi sona erdikten sonra içme suyu depolarının dolması ve buradan hatlara su verilmesi durumu da göz önüne alındığında suyun tüm aboneler ulaşması 10 günü bulacak.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı