GeriGündem Kaset YSK’lık
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kaset YSK’lık

Kaset YSK’lık
refid:17877909 ilişkili resim dosyası

MHP’nin avukatı Hamit Kocabey, dün MHP’yi sarsan kasetlerdeki görüntülerin, seçim kampanyasında propaganda malzemesi olarak kullanılmasının önlenmesi için Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) başvurdu.

Kocabey, YSK’dan, Anayasa, yasa ve YSK kararına aykırı davranan parti, basın ve yayın kuruluşlarının uyarılması ve vaki saldırıların önlenmesi için gerekli tedbirlerin alınmasını istedi. Yasa hükümlerini ihlal edenlerin isimlerini YSK’ya bildirip bildirmedikleri, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın bu isimler arasında yer alıp almadığı sorusu üzerine Kocabey, “Elbette Başbakan da var. Başbakan’ın Urfa mitingini YSK izlesin, bakalım oradaki konuşma YSK’nın 187 No’lu kararına uygun mu değil mi” dedi.
Casusu bilmiyoruz
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise kasetlerin arkasındaki kişinin bir yabancı istihbarat örgütünün Türk ajanı olduğu yönündeki iddianın kendilerine iletilmediğini söyledi. Bahçeli, “Bize böyle bir bilgi gelmedi. Bizim gönderdiğimiz bilgiler, olayın ortaya çıkarılması için yeterli. Bu iddiayı ortaya koyan avukat da partimizin avukatı değil, Mehmet Ekici Bey’in kendi özel avukatıdır” dedi. Bu arada MHP İstanbul Eski İl Başkanı ve milletvekili adayı Barutçu, tedbirli olarak Merkez Disiplin Kurulu’na da sevk edildi. 7 gün içerisinde savunması istenen Barutçu’nun, parti üyeliğinden doğan tüm hakları askıya alındı. Buna ilişkin yazı, Barutçu’nun İstanbul’daki adresine elden gönderildi.         

Yorumları Göster
Yorumları Gizle