Gündem Haberleri

  Kasabanın sırrı kuralı işlemiş

  Bülent SARIOĞLU/ANKARA
  03.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Zafer Üskül, 7 ilköğretim öğrencisine tecavüz olayını incelemek için gittiği Siirt’te, emniyet ve istihbarat boyutunda bir ihmal saptamadıklarını belirtti. Üskül, “Onların çocukları da o okulda. Örtbas yok. Olan, kasabanın sırrı olayı” dedi.

  SİİRT’te ilköğretim öğrencilerine tecavüz ve Manisa Alaşehir’de küçük yaştakilerle fuhuş olayını inceleyen Meclis heyeti, ilginç tespitlerle döndü.

  TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Zafer Üskül, emniyet ve istihbarat boyutunda bir ihmal saptamadıklarını belirtti. Üskül, 7 ilköğretim öğrencisine, aralarında nüfuzlu kişilerin de bulunduğu onlarca kişinin 1.5 yıl boyunca tecavüz etmesinin nasıl gizli kaldığı ile ilgili şunları söyledi:

  ‘Örtbas etme yok’

  “Kasabanın sırrı diye bir şey var. Bu olayda da böyle olmuş. Emniyet görevlilerinin olayı örtbas etme yaklaşımı yok. Aynı okulda emniyet görevlilerinin de çocukları var. Yetkililer, haberdar oldukları andan itibaren gereken müdahaleleri yapmışlar. Savcılık çok titiz çalışıyor, yakında davayı açacak. Bütün raporları, yazışmaları aldık, inceleyip raporumuzu yazacağız.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı