Gündem Haberleri

  Karyolaya zincirleyip işkence yaptılar

  Soner KOCAER/DHA
  23.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Erkeklerle gezdiği gerekçesiyle patronu tarafından karyolaya zincirlenen sekretere bir ay işkence yapıldı. Fotoğraflı ihbar üzerine yarı baygın halde kurtarılan sekreterin, patronuyla birlikte olaya göz yuman anne ve erkek kardeşi de tutuklandı.

  ANTALYA’da iki genç kız, annelerinden ayrı yaşayan babaları Mustafa Kıvrık’ın başka bir kadınla ilişkisinden şüphelenerek izleyince, bir kadına işkence yapıldığından haberdar oldu. İki kız yatağa bağlı kadının fotoğraflarını cep telefonuyla çekerek polise teslim etti. Kızların tarifi üzerine tek katlı eve baskın düzenleyen polis, bir firmada sekreter olarak çalışan Meryem Sak’ı (24), yatak odasında elleri kelepçeli, boğazından karyolaya zincirlenmiş ve yarı baygın halde buldu.

  Annem ve kardeşim izledi/images/100/0x0/55ea9422f018fbb8f8892807

  Aynı evde kalan Meryem Sak’ın Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi kardeşi Ahmet Sak (19) gözaltına alındı. Meryem Sak’ın ellerindeki kelepçe ve zincir, polisler tarafından demir makasıyla kesildi. Hastaneye kaldırılan Meryem Sak, bir aya yakın işkence gördüğünü ve bunu kendisine patronu Mustafa Kıvrık’ın (58) yaptığını söyledi. Meryem Sak, işkence yapılırken annesi ile kardeşinin müdahalede bulunmadıklarını anlattı.

  Anne-patron aşk ilişkisi

  Evlerine yapılan baskınla yakalanan Mustafa Kıvrık ve anne Hatice Sak arasında ilişki olduğundan şüphelenen polis, soruşturmayı derinleştirdi. Meryem Sak, erkeklerle gezdiği gerekçesiyle patronu tarafından bir ay önce eve kapatıldığını ve akıl almaz işkencelere maruz kaldığını anlattı.

  İçinde şeytan var

  Meryem Sak, "Sürekli ’Senin içinde şeytan var. Günahkársın. İçindeki şeytanı çıkaracağım’ diyerek çekiçle ayak parmaklarımı ezdi. İşkence yapmak için değişik bahaneler uyduruyordu. Son işkencesinde, bana piyangodan büyük para çıktığını duyduğunu söyledi ve biletin yerini söylememi istedi. Böyle bir şey olmadığını söyleyince de ayak tırnaklarımı çekti" dedi.

  Yoğun bakımda tutuluyor

  Anne Hatice Sak ile kardeşi Ahmet Sak’ın gözü önünde her gün dayak yiyen ve akla hayale gelmeyecek işkenceler gördüğü belirtilen Meryem Sak, Antalya Devlet Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı. Doktorlar, Meryem Sak’ın hayati tehlikesinin bulunmadığını bildirdi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı