Gündem Haberleri

  KARTONSAN'da üretim tamamen durdu

  A.A
  26.01.2006 - 18:46 | Son Güncelleme:

  Karton Sanayi ve Ticaret A.Ş (KARTONSAN) Üretim Müdürü Bülent Kaya, doğalgaz kesintisi nedeniyle üretimi durdurduklarını ve 400 çalışana izin vermeyi planladıklarını bildirdi.

  Bülent Kaya, doğalgazın kesilmesiyle enerji üretemediklerini, bu nedenle de üretimin dün kısmen, bugün de tamamen durduğunu söyledi.

  BOTAŞ ile yapılan görüşmelerde doğalgazın uzun süre gelmeyeceğini öğrendiklerini ifade eden Kaya, “Doğalgaz kesintisi nedeniyle günlük 450-500 ton üretim kaybımız söz konusu. Fabrika çalışmayacağı için 400 çalışana ücretli izin vermeyi planlıyoruz” dedi.
  Kaya, Türkiye'nin enerji politikasının yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini sözlerini ekledi.

  GOODYEAR'IN AÇIKLAMASI

  Goodyear Lastikleri TAŞ Halkla İlişkiler Müdürü Nedret Türkkuşu da, İzmit'te kurulu fabrikada elektrik üretimi için kullanılan oto-prodüktör tesislerindeki doğalgazın dün saat 11.00 itibariyle kesildiğini ve elektrik ihtiyacının şehir şebekesinden karşılandığını belirtti.

  Lastik imalatı için gerekli buharın temin edilmesinde kullanılan doğalgazda bir kesintinin yapılmadığını ifade eden Türkkuşu, ”Üretimin durması söz konusu değil ama elektriği şehir şebekesinden aldığımız için maliyette artış olacak” dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı