Gündem Haberleri

  Kartallar kampa gitti

  Hürriyet Haber
  19.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hava Harp Okulu'nun 1999 yılı uçuş eğitim ve atışlı takbikatına katılacak olan pilot adayları 5 haftalık kamp için dün Yalova'ya gitti.

  Hava Harp Okulu'nda dün sabah toplanan öğrenciler, Okul Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Aydoğan Babaoğlu tarafından denetlendi. Tümgeneral Babaoğlu, kampta bir yıllık akademik yorgunluğun atılacağını ve teorik bilgilerini pratiğe dökecek olan öğrencilerin yeni dönemde daha başarılı olacaklarını söyledi.

  Tören geçişi yapan öğrenciler, Harbiye'den Taksim'e bando eşliğinde yürüdü. Askeri öğrencilerin yürüyüşünü vatandaşlar alkışlarken, çocuklarını kampa gönderen aileler ise gözyaşlarını tutamadı.

  Taksim Cumhuriyet Anıtı'nda İstiklál Marşı okundu ve Hava Harp Okulu öğrenci Alayı Komutanı Hava Pilot Kurmay Albay Kürşat Atılgan anıta çelenk koydu.

  Taksim'den Kabataş'a geçen öğrenciler, Şehir Hatları'nın Fenerbahçe Vapuru'na bindi. Öğrencileri iskeleden Okul Komutanı Tümgeneral Aydoğan Babaoğlu ile eşi Dilek Babaoğlu uğurladı.

  Hava Pilot Kurmay Albay Kürşat Atılgan'nın komutanlığındaki öğrenciler, 55'i kadın 70'i misafir ülkelerden olmak üzere 730 kişiden oluşuyor.

  21 Temmuz'a kadar sürecek olan kampta öğrencilere muharebe, mekanik nişancılık ve atış, güvenlik, hayatı idame, göğüs göğüse muharebe ve para-sail eğitimi ile planör eğitimi verilecek.

  Öğrenciler Yalova'da Vali Nihat Özgöl, Belediye Başkanı Yakup Koçal ve vatandaşlar tarafından çiçeklerle karşılandı. Öğrencilerin Yalova caddelerinde bando eşliğinde yürüyüşleri de vatandaşlar tarafından coşkuyla alkışlandı.  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı