GeriGündem Kartal Belediyesi hangi partide? Kartal'ın mevcut Belediye Başkanı Altınok Öz kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kartal Belediyesi hangi partide? Kartal'ın mevcut Belediye Başkanı Altınok Öz kimdir?

Kartal Belediyesi hangi partide? Kartal'ın mevcut Belediye Başkanı Altınok Öz kimdir?

İstanbul'un 39 ilçesinden biri olan Kartal, kentin Anadolu Yakası olarak adlandırılan kısmında yer alıyor. 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi, Kartal Belediyesi'nin hangi partide olduğu vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Öte yandan Kartal'ın mevcut Belediye Başkanı Altınok Öz'ün kim olduğu ve kariyeri de sorgulanıyor. Peki, Kartal Belediyesi hangi partide?

Kartal Belediyesi'nin 2014 Yerel Seçimleri'nde hangi parti tarafından kazanıldığı ve mevcut belediye başkanının kim olduğuna dair bilgiler, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri öncesi merak ediliyor. İşte, konuya ilişkin detaylar ve Kartal'ın mevcut Belediye Başkanı Altınok Öz hakkında bilgi...

2014 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Altınok Öz seçimleri kazandı ve o tarihten bu yana Kartal Belediye Başkanı olarak görev yapıyor. CHP, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde Kartal'da Gökhan Yüksel'i aday olarak gösterdi.

MEVCUT BAŞKAN ALTINOK ÖZ KİMDİR?

Op. Dr. Altınok Öz, 1951 yılında Nevşehir’de doğdu. İlköğrenimini Sapanca ve Çorum’da tamamlayan ÖZ, 1975 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. İlk görev yeri Gülşehir’den sonra Bingöl Verem Savaş Dispanseri Baştabipliği ve Bingöl Sağlık Müdürlüğü yaptı. Daha sonra sırayla Nevşehir, S.S.K. Erzincan Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanı ve Baştabip olarak görevine devam eden Altınok Öz, Anamur ve son olarak da Kartal’da emekliliğine dek görevini sürdürdü.

1987-1992 yılları arasında Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, 1992 yılından emekli olduğu Haziran 2008’e kadar S.S.K. Kartal Hastanesi’nde (Yavuz Selim Devlet Hastanesi) çalıştı. 1996 ve 2001’de S.S.K. Kartal Hastanesi’nde iki dönem Baştabiplik yaptı. 1969-1975 yılları arasında CHP Ankara Merkez İlçe Gençlik Kolları ve Sosyal Demokrasi Dernekleri Federasyonu (SDDF) üyesi olarak siyasi çalışmalarda bulunan Başkan Öz, emekli olmasının ardından siyasi çalışmalarını kaldığı yerden sürdürdü. Çeşitli demokratik kitle örgütlerinde üye ve yönetici olarak görev yapan Altınok Öz, kooperatif çalışmalarına hız verdi.

Marmara Geri Dönüşümcüler Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi'ni oluşturan Öz, 2004 yılından itibaren de Hırka Dağı’nda (Nevşehir) ceviz ve badem çiftçiliği yapmaktadır. Altınok Öz, ceviz konusunda ulusal ve uluslararası alanda bilimsel çalışmalar sürdürdüğü gibi şehircilik alanında da gerek yurtiçi gerek yurtdışında çeşitli incelemelerde bulundu. İlgi alanları arasında kitap okumak, seyahat etmek, motosiklet binmek ve futbol olan Op. Dr. Altınok Öz, evli ve 1 kız çocuğu babasıdır.

3 Nisan 2009 yılından beri Kartal Belediye Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle