Gündem Haberleri

  Kars'taki heykel için sanal imza kampanyası

  Dinçer AKTEMUR/KARS, (DHA)
  18.01.2011 - 15:34 | Son Güncelleme:

  BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan’ın ’Ucube’ diye nitelendirdiği Kars’taki İnsanlık Anıtı’nın yıkılmaması için sanal alemde imza kampanyası başlatıldı. Kampanyanın ilk günü 200’e yakın kişi ’İnsanlık Anıtı yıkılmasın’ diyerek kampanyaya destek verdi.

  ’www.insanlikaniti.com’ sitesini kuran ’Kafkasya Kültürleri Araştırma Merkezi ve PolitiKars.com’ öncülüğünde dün imza kampanyası başlatıldı. İnsanlık Anıtı’nın yıkılmaması için siteye girenler, ’Desteklemek için tıklayın’ butona bastıktan sonra ad ve soyadı ile mesleği ve bulunduğu kenti, e- mail adresini yazarak kampanyaya destek verebiliyor.

  ’Kafkasya Kültürleri Araştırma Merkezi yönetim kurulu Başkanı Ali İhsan Alınak, kampanya ile ilgili internet sitesinde şu açıklamayı yaptı:

  "Kars’taki İnsanlık Anıtı ile ilgili olarak ’Ucube’ benzetmesi ile başlayan linç hareketini vicdanen kabul etmiyorum. 2011’lerin dünyası hoşgörüden yoksun bir süreç yaşıyor. Bu anıt için uygulanan adaletsizliği reddediyor ve İnsanlık anıtı için imza vererek yaşatılmasını istiyorum. Temel amacımız ‘ucube’ tartışmaları gölgesinde kalan ve sağduyudan uzak, barışa olan özlemlerimizi dile getirmektir. Kafkasya’da barış, Türkiye’de demokrasi ve insan hakları temelinde bu kampanyanın geniş katılımlı bir şekilde ilerlemesini bekliyoruz."

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı