GeriGündem Karşındayım, söyle
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  25
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Karşındayım, söyle

Karşındayım, söyle
refid:17804563 ilişkili resim dosyası

Eski bakanların yolsuzluklara karıştığına ilişkin polemik üzerine eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, dün TOBB Genel Kurulu’nda hem Başbakan Erdoğan hem de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü.


Erdoğan ile Kılıçdaroğlu aynı toplantıda

ERDOĞAN VE KILIÇDAROĞLU TOKALAŞTI / WEB TV

 

Erdoğan’ın, “Bugüne kadar bazı bakanlarla alakalı atılmış adımlar varsa bunun gerekçeleri var, bugün bir çoğu milletvekili adayı olamadıysa nedenleri vardır” sözleri tartışma başlatmıştı. Kılıçdaroğlu da, “Yolsuzluğu itiraf ediyor. Yürekli adamsan yolsuzluğa karışan bakanlarını tek tek millete anlat. Kürşad Tüzmen, Hilmi Güler, Kemal Unakıtan çıkın konuşun” çağrısı yaptı. Tüzmen, dün TOBB Genel Kurulu’nda önce Kılıçdaroğlu’nun yanına giderek bir süre görüştü. Gazetecilere verdiği bilgiye göre Tüzmen, Kılıçdaroğlu’na, “Bir lafın varsa bana söyle. İşte karşındayım. Ben müsteşarken sen genel müdürdün. Benim tanıdığım kadarıyla sen dürüst bir adamdın. Sen beni nasıl tanıyorsun?” diye sordu.

/images/100/0x0/55ea5ae8f018fbb8f87a896f

Kılıçdaroğlu da, “Sen de dürüst bir adamsın. Lafım sana değil, seni kastetmedim” yanıtını verdi. Tüzmen, gazetecilere, “Bu yanıttan sonra söyleyecek söz kalmadı” dedi. Tüzmen, Kılıçdaroğlu’na, şaka yollu, “Ben tehlikeli adamım, bana kimse bulaşmasın” diye takıldığını da aktardı. Tüzmen, gazetecilerin sorması halinde açığa düşmemesi ve bilgisi olması bakımından, Kılıçdaroğlu ile konuşmasını Erdoğan’a da aktardığını söyledi. Tüzmen, Başbakan’la yaklaşık 15 dakika süren hararetli konuşmasının içeriği sorulduğunda, “Başka konular konuştuk” demekle yetindi. Tüzmen, konunun gündeme geldiği ilk gün bir soru üzerine, “Kimi kastettiğini gidin Sayın Başbakan’a sorun. Tüzmen’in ismi hiçbir zaman miting meydanlarında meze olmaz” dediğini kaydetti. Tüzmen, “Gayet güzel oldu, şimdi kimseyle bir sorunum yok. Benim Sayın Kemal Kılıçdaroğlu da dahil kimseyle problemim yok. Kılıçdaroğlu da benimle bir problemi olmadığını ortada söyledi” diye ekledi.

Yorum yok

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan’ın eski bakanlarla ilgili sözleriyle başlayan “yolsuzluk” polemiği konusunda 59’uncu Hükümet’te Çevre ve Orman Bakanlığı yapan AK Parti Kocaeli Milletvekili Osman Pepe, danışmanı aracılığıyla, “Basına açıklama yapmayı uygun görmediği” mesajı verdi. Yine 59’uncu hükümet döneminde Kültür ve Turizm Bakanlığı yapan AK Parti Aydın Milletvekili Atilla Koç da “O konuyla ilgili hiçbir şey söylemeyeceğim” dedi. 58’inci Hükümet’te Tarım ve Köyişleri Bakanlığı yapan AK Parti Konya Milletvekili Sami Güçlü ise “Yurtdışından dün döndüm. Yorum yapacak bilgim yok” yanıtını verdi. 60’ıncı Hükümet’te Diyanet’ten Sorumlu Devlet Bakanlığı yapan AK Parti Ankara Milletvekili Said Yazıcıoğlu da “Şimdi konuşmam. Bir süre bekler kendime özgü üslup içinde Başbakan’la görüşürüm” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle