GeriGündem 1 öğrenci ölmüştü... Karpuz gibi taşımış
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

1 öğrenci ölmüştü... Karpuz gibi taşımış

1 öğrenci ölmüştü... Karpuz gibi taşımış

Rize’de beş ay önce 1 gencin can verdiği trafik kazasına korkunç bir ihmalin neden olduğu ortaya çıktı. Kasarcılar Kuran Kursu’nda okuyan 20 öğrenciyi piknik yapmak için kamyonetin kasasına dolduran imam Hızar Ketenci’nin dönüş yolunda araçla takla attığı belirlendi.

Kasarcılar Kuran Kursu’nda okuyan 20 öğrenciyi piknik yapmak için kamyonetin kasasına dolduran imam Hızar Ketenci’nin dönüş yolunda araçla takla attığı belirlendi. Salarha ilçesinde geçen 28 Nisan’da meydana gelen kazada 15 yaşındaki Mursel Yavuz hayatını kaybettmiş, 20 kişi yaralanmıştı. Kamyoneti kullanan kişinin Kasarcılar Merkez Camisi’nde imamlık yapan Hızır Ketenci ifadesinde, imamlığın yanı sıra Kasarcılar Erkek Kuran Kursu’nda öğreticilikle görevlendirildiğini söyledi.

O gün kurs öğrencileriyle piknik yapmak için açık kasa kamyonetle yola çıktıklarını kaydeden Ketancı, şöyle devam etti:

“Kamyoneti ben kullanıyordum. Şoför koltuğunun yanında Harun Taşçı isimli talebe ile Kuran kursu aşçısı Sadık Sinoğlu bulunuyordu. Kamyonetin kasasına 20 öğrencimiz bindi. Piknik yapacağımız yere vardık. Piknikten sonra geldiğimiz yolun kapalı olduğunu öğrenince başka bir yol üzerinden yola koyulduk. Bu yol, yokuşu fazla olan toprak bir yoldu. Araç yokuş aşağı giderken, birdenbire hızlandı. Fren boşalmıştı. El frenini çekmeme rağmen yavaşlamadı. Araç kontrolünü kaybetti ve takla attık.”

1 öğrenci ölmüştü... Karpuz gibi taşımış

Bilirkişi raporunda Ketenci’nin asli kusurlu olduğu saptandı. Ketenci hakkında ‘taksirle ölüme neden olma’ suçundan Rize 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Yavuz’un Şimdinli’de yaşayan ailesi, Ketenci’den şikâyetçi olmadı. Yaralı çocukların aileleri de şikâyette bulunmadıkları için kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi. 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle