GeriGündem Karlı hava geliyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Karlı hava geliyor

Türkiye bugünden itibaren Balkanlar üzerinden gelen yağışlı havanın etkisine girecek. Özellikle yarın ve çarşamba günü yurdun iç ve doğu kesimlerinde kar yağışı görülecek. Konya'nın Akşehir İlçesi'nde 1 kişi soğuktan donarak öldü.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Türkiye bugünden itibaren Balkanlar üzerinden gelen yağışlı havanın etkisine girecek. Bugün Marmara, Kuzey Ege, Batı ve Orta Karadeniz ile İç Anadolu'nun batısında yağış bekleniyor. Yağışlar, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun kuzey ve batısında karla karışık yağmur ve kar şeklinde, diğer yerlerde ise yağmur şeklinde olacak.

Yarın Marmara'nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı yağışlı. Yağışlar kıyılarda yağmur, iç kesimlerde ise kar şeklinde olacak.

13 Aralık'ta Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Doğu Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu yağışlı geçecek. Yağışlar, Marmara'nın doğusu, Karadeniz kıyıları ile Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu'da yağmur, diğer yerlerde ise kar şeklinde gerçekleşecek.

14 Aralık'ta Orta ve Doğu Akdeniz kıyıları ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda yağmur, diğer yerlerde kar yağışı olacak. Sisli hava yurdun iç kesimlerinde etkili olacak.

15 Aralık'ta Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey doğusunda kar yağışı bekleniyor. Yurdun iç ve doğu kesimlerinde sisli hava etkili olacak. Hava sıcaklıkları, mevsim normalleri civarında seyredecek.

KONYA'DA 1 KİŞİ DONARAK ÖLDÜ

Konya'nın Akşehir İlçesi'nde 3 gündür kayıp olduğu bildirilen Mustafa Canel'in (31) cesedi, Alanyurt Köyü yakınında köylüler tarafından donmuş halde bulundu. Canel'in yoğun sis nedeniyle yolunu kaybetmiş olabileceği bildirildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle