Gündem Haberleri

  Karışık Pizza çalıntıdır

  Hürriyet Haber
  04.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ahmet Uğurlu, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde yaptığı konuşmada,Türkiye'deki sinema eleştirmenlerini ‘asalak’, Karışık Pizza adlı filmin de yabancı bir yapımdan çalıntı olduğunu ileri sürdü.

  Tiyatro ve sinema sanatçısı Ahmet Uğurlu, Türk sinemasının ticari kaygılardan kurtarılması gerektiğini ifade ederek, ‘‘Türkiye'de sinema sanatından bahsedilemez’’ dedi.

  Uğurlu, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde, Sinema Kulübü tarafından önceki gün düzenlenen sohbete katıldı. Türk sinemasının ‘ölme noktasına’ geldiğini savunan Uğurlu, bundan kurtulmak için kişisel çabaların dışında, hiçbir şeyin yapılmadığını öne sürdü. Türk sinemasının gelişememesinin nedenlerinden birinin, Türk insanında sinema ve fotoğraf çekme geleneğinin bulunmaması olduğunu savunan Uğurlu, Türk sinemasının yabancı ülke sinemalarıyla yarışabilmesi için mutlaka özgün, yalın ve Türkiye'ye ait değerler taşıması gerektiğini söyledi. Eşkıya filminin Oskar'a aday olamamasını, Türk sinemasında özgün eser çıkaramama ve teknik eksikliğe bağlayan Uğurlu, başrollerini Cem Özer ve Meltem Cumbul'un paylaştığı ‘Karışık Pizza’ adlı filmin de yabancı bir yapımdan çalıntı olduğunu ileri sürdü. Türkiye'deki sinema eleştirmenlerini ‘asalak’ olarak nitelendiren Uğurlu, para almadan oynadığı ‘Avcı’ filmi hakkındaki eleştirilerin hiçbirinin objektif olmadığını savundu.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı