Gündem Haberleri

  Karı-kocanın idamı istendi

  Hürriyet Haber
  20.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  EŞİNE tecavüz ettiği iddiasıyla bacanağı İbrahim Dil’i hunharca öldürdükten sonra annesinin evinin bahçesine gömen ömer Saraç ve eşi Ayten Saraç’ın idamı istendi. Avustralya’dan gelerek duruşmaya müdahil olarak katılan abla Yeter Dil sanıklara hakaret ettiği ve mahkemenin huzurunu bozduğu gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  Kartal Uğur Mumcu Mahallesi'nde iki ay önce meydana gelen olayın sanıklarından Ömer Saraç Kartal 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki ifadesinde ‘‘Bacanağım İbrahim ile aramızda sürtüşme vardı. Birgün ben evde yokken bacanağım İbrahim eve gelerek karıma zorla tecavüz etmiş. Eve geldiğimde karım yarı baygın ve iğrenç bir durumdaydı. Ona kimin yaptığını sordum. O da eniştesi İbrahim’in yaptığını söyledi. Neye uğradığımı şaşırmıştım. Karımı alarak İbrahim’in evine gittim. Oradan da baldızı ve bacanağımı arabaya alarak bizim eve geldik. Baldızım ile karımı evden uzaklaştırdım. Sonrada bacanağımı öldürüp annemin Çengelköy’deki evinin bahçesine gömdüm. Aslında amacım cinsel organını kesip bir hastanenin önüne atmak ona iki acıyı birden yaşatmaktı. Ne pişmanım, ne de değilim’’ diye konuştu.

  Eniştesi tarafından tecavüze uğradığını iddia eden Ayten Saraç ise kocasının ifadesini doğruladı. Duruşma tanıkların dinlenmesi için ertelendi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı