GeriGündem Karga tulumba ambulansa taşınırken yere düşürdüler
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Karga tulumba ambulansa taşınırken yere düşürdüler

ŞANLIURFA’da yeşil kart bürosu önünde sıra bekleyen 18 yaşındaki Rahime Taş, aşırı sıcaktan bunalarak bayıldı. Görevli, karga tulumba taşıdıkları kızın kolunu ambulansın kapısını açmak isterken bıraktı. Bir de yere düşen kız daha sonra ambulansla hastaneye götürüldü.

Eyyübiye Mahallesi’nde oturan Rahime Taş, sabah saatlerinde vizesini yenilemek için Bahçelievler Mahallesi Tekel Caddesi’ndeki yeşil kart bürosuna geldi. Aşırı sıcakta uzun süre sıra bekleyen Taş, baygınlık geçirdi. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine 112 Acil Servis ambulansı geldi. Sağlık ekibi, sedyeyi ambulansta bırakıp Rahime Taş’a müdahale etti. Bir polis memurundan yardım isteyen göervliler, kendine gelmeyen Taş'ı karga tulumba ambulansa taşımaya çalıştı. Görevli, karga tulumba taşınan kızın kolunu, ambulansın kapısını açmak isterken dalgınlıkla bıraktı. Bir de yere düşen Taş, yaşlı bir vatandaşın yardımıyla tekrar yerden kaldırılarak ambulansa konuldu, Şanlıurfa Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

Hava sıcaklığının 40 derece olduğu Şanlıurfa’da, Taş'ın baygınlık geçirmesinin ardından yeşil kart bürosu önünde sürekli ambulans bekletilmeye başlandı.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle