Gündem Haberleri

  Kardeşlik ve birlik çağrısı

  Fahir ARIKAN / ANKARA
  12.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Türkiye şehitlerine ağlarken Şeker Bayramı mesajlarında kardeşlik çağrıları öne çıktı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye’de yaşayan 70 milyonun birbirinin kardeşi olduğunu söyledi. Mesajlar şöyle:

  Abdullah Gül (Cumhurbaşkanı) Kanlı terör, bayram öncesinde masum vatandaşların canına kıymıştır. Yakınlarını teröre kurban veren ailelerin bu bayramda yaşadığı burukluk, herkesin üzüntüsüdür. Tesellimiz, geride kalanların bayrağı daha yükseğe taşımasıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sınırları içinde yaşayan 70 milyon vatandaş birbirinin kardeşidir. Her birimizi mutlu ve gelişmiş bir ülkenin vatandaşları halinde yaşatacak ve geleceğimizden emin kılacak olan asıl ortak payda bu olmalıdır. Başardığımız her şey bu kardeşlik ülküsü ile gerçekleşmiştir.

  Köksal Toptan (TBMM Başkanı) Bu büyük milleti bölmeye, zaafa uğratmaya hiç kimsenin gücü yetmez. Hükümetimize ve kahraman ordumuza güvenimiz tamdır. Hainlere hak ettikleri cevabın en sert şekilde verileceğinden şüphem yoktur. Toplumumuzun tüm kesimlerinin terör karşısında ortak cephede tavır alması ve oyuna gelmemesi gerekir.

  Tayyip Erdoğan (Başbakan) Yaşanan acı büyük olsa da ülkenin birlik ve beraberliğine kasteden terör saldırıları, mücadele kararlılığımızı daha da artırmaktadır. İnanıyorum ki milletimiz, kahraman şehitlerimizin aziz hatıralarını sonsuza kadar yaşatacaktır. Onların eşsiz fedakarlıklarını daima şükranla hatırlayacağız. Bu kutlu günlerde şehit ve gazileri rahmet ve şükranla anarken emanet bıraktıkları ailelerinin yalnız bırakmayalım. Kederlerine ortak olalım, sevinçlerini paylaşalım. Türkiye’nin şimdiye kadar yaşadığı pek çok sıkıntı, sizlerin referanduma destek vermeniz halinde ortadan kalkacaktır.

  Demokratik Toplum Partisi İç barışa, dostluğa, kardeşliğe her zamankinden fazla ihtiyaç duyduğumuz, herkesin sorumluluklarının bilinciyle hareket etmesi gereken hassas bir süreçten geçmekteyiz. Ülkemizin acilen çözülmesi gereken bir çok sorunu bulunmaktadır. Kürt sorunu bu sorunların başında gelmektedir. Hükümet, çatışmaları gerekçe yaparak sınır ötesi operasyonu gündeme getirmektedir. Sorunun çözümü ne sınır ötesi operasyonlarda ne de ABD’den aranmalıdır. Sorun bu ülkenin bir iç sorunudur ve çözüm yeri Ankara’dır, TBMM’dir.

  İlk çocuk konuğu

  CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül, Ankara Valisi Kemal Önal ve beraberindeki heyeti Şeker Bayramı ve Ankara’nın başkent ilan edilişinin 84. yıldönümü dolayısıyla kabul etti. Önal başkanlığındaki heyette, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve bazı yerel yöneticiler ile Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün de hazır bulundu. Heyette lise, ilköğretim anaokulundan birer öğrenci de yer aldı. Gül, anaokulu öğrencisi Ayça Bişkin, Nenehatun İlköğretim Okulu öğrencisi Anıl Kayıkçı ve Yenimahalle Kız Meslek Lisesi öğrencisi Aynur Doğan’ı yanına alarak bir süre sohbet etti. Gül, bir soru üzerine Bişkin, Kayıkçı ve Doğan’ın cumhurbaşkanı seçilmesinden sonraki ilk çocuk misafirleri olduğunu belirtti. Gül, çocuklarla yakından ilgilendi ve hatıra fotoğrafı da çektirdi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı