Gündem Haberleri

  Karda mahsur kalan diyaliz hastalarının imdadına asker yetişti

  Behçet DALMAZ/HAKKARİ, (DHA)
  06.02.2006 - 12:48 | Son Güncelleme:

  Hakkari'nin Geçitli Köyü’nde, yolların kardan kapanması nedeniyle hastaneye gidemeyen 2 diyaliz hastasının imdadına asker yetişti.

  Hastalar, Jandarmaya Komutanlığı helikopteriyle alınıp Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’na getirildi, burada bekleyen Acil Servis ambulansıyla da hastaneye ulaştırıldı.

  Hakkari'de kış, tüm şiddetini sürdürürken, kente 80 kilometre uzaklıktaki Geçitli Köyü’nün yolları da yoğun kar yağışı nedeniyle kapandı. Böbrek yetmezliği nedeniyle 2 yıldır diyalize bağlanan 72 yaşındaki Mehmet Erol ve 47 yaşındaki Avdel Akar, hastaneye gidemeyince rahatsızlandı. Elektrik ve telefonların da kesilmesi üzerine yardım isteyemeyen Erol ve Akar, yakınları tarafından Geçitli Karakol Komutanlığı'na getirildi. Yetkililer, durumu Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı görevlilerine bildirdi, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı’ndan helikopter istendi.

  Askeri helikopter, Geçitli Karakol Komutanlığı’na gelip Erol ve Akar'ı alarak, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’na getirdi. Hastalar, buradan 112 Acil Servis ekiplerince alınarak, Hakkari Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Erol ve Akar, kendilerini hastaneye ulaştıran görevlilere teşekkür etti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı