Gündem Haberleri

  Karbonmonoksit gazı 4 kişiyi öldürdü

  A.A
  22.02.2006 - 10:13 | Son Güncelleme:

  Eskişehir ve Kastamonu'da sobadan sızan karbonmonoksit gazından 4 kişi öldü 2 kişi de hastanede tedavi altına alındı.

  Eskişehir'de Emek Mahallesi Korkut Sokak'ta tek katlı bir evde yaşayan baba Bekir (59), işçi oğlu Cemal (24) ve diğer oğlu Bekir'in oğlu Furkan Çaprak (5), sobanın bulunduğu odada uyudu. Baba Bekir Çaprak'ın eşi ve gelini ise diğer odada kalıyordu.

  Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren bir fabrikada çalışan ve gece vardiyasından eve dönen Bekir Çaprak, babası Bekir, erkek kardeşi Cemal ve oğlu Furkan Çaprak'ın hareketsiz yattığını fark etti.

  Durumdan şüphelenen Bekir Çaprak, 112 Acil Servis sağlık ekibine haber verdi. Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde 3 kişinin kömür sobasından sızan karbonmonoksit gazından zehirlendiğini belirledi.

  Kastamonu'nun Cide ilçesine bağlı Kovanören Köyü'nde yaşayan A.Cesur isimli bir kadın da sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybetti.

  Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde de Devlet Hastanesi'nde röntgen teknisyeni olarak çalışan E.Özel ve kendisini ziyarete gelen ablası A.Özel sobadan çıkan karbonmonoksit gazından zehirlendi. İki kardeş, Bozkurt Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahalenin ardından Kastamonu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı