Gündem Haberleri

  Karayolları'nda deprem yaşanıyor

  Zeynep GÜRCANLI - Aysel ALP / ANKARA
  25.12.2014 - 10:41 | Son Güncelleme:

  Karayolları Genel Müdür yardımcısı ve 6 Daire Başkanı görevden alındı. Karayoları Genel Müdürü Cahit Turhan, izne ayrıldı. Turhan'ın görevden alınacağı konuşulurken, bunun yapılabilmesi için Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, Başbakan Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzalarının yer aldığı üçlü kararname çıkarılması gerekiyor.

  Karayolları Genel Müdürlüğü'nde deprem yaşandı. 3. köprü, duble yollar gibi büyük projelerde yaklaşık 8 yıldır görev yapan Karayolları'nın üst yönetimi tamamen değişti. Edinilen bilgiye göre, iki Genel Müdür Yardımcısı'ndan biri olan Uğur Kenan Adiloğlu görevden alındı.

  Ayrıca, Karayolları Genel Müdürlüğü'nde görev yapan 6 daire başkanı da görevlerinden oldu. Karayolları Genel Müdür Turhan da izne çıktı.

  GENEL MÜDÜR HARİÇ ATAMA YAPILDI

  Karayolları Genel Müdürlüğü'ndeki sessiz sedasız gerçekleşen deprem gibi operasyonda, görevden alınanların yerlerine de, Genel Müdür hariç atamalar yapıldı. Karayolları Genel Müdürlüğü'ne halen genel müdür yardımcısı olan Adnan Köklükaya vekaleten bakıyor. Köklükaya, Karayolları Genel Müdür Yardımcılığı görevine, mevcut Ulaştırma Bakanı Lütfu Elvan döneminde atanmıştı.

  ANKARA-ALTINDAĞ BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI, GENEL MÜDÜR YARDIMCISI OLDU

  Buna göre, Genel Müdür Yardımcılığı'na Ankara'nın Altındağ ilçe Belediyesi'nden, eski bir karayolu yetkilisi olan Belediye Başkan Yardımcısı Gökalp Yılmaz atandı.

  10 DAİRE BAŞKANI'NDAN 6'SI DEĞİŞTİ

  Karayolları Genel Müdürlüğü'ndeki görevden almalar, daire başkanlıklarına kadar taşındı. 10 daire başkanından 6'sı değişti.
  Görevden alınan 6 Daire başkanları şöyle;

  İşletmeler Daire Başkanı Enver İzkurt; Yapım İşleri Daire Başkanı Hüsamettin Kırcı, AR-GE Daire Başkanı Ahmet Gürkan Güngör, Taşınmazlar Daire Başkanı Mustafa Görgün, Etüt proje Daire Başkanı İsmail Çağlar ve Program İzleme Daire Başkanı Kamuran Yazıcı.

  DAİRE BAŞKANI ATAMALARI YAPILDI

  Görevden alınan daire başkanlarının yerine jet hızıyla atamalar da yapıldı. Ataması dün itibarıyla yapılan Daire Başkanları ise şöyle; İşletmeler Daire Başkanlığı Emin Ener, AR-GE daire Başkanlığı Birol Demir, Etüd-Proje Daire Başkanı Mehmet Tutaş, Taşınma Daire Başkanı Kürşad Koç, Program ve İzleme Daire Başkanı Lokman Akbaş, Yol Yapım Daire Başkanı İhsan Özey.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı