Gündem Haberleri

  Kararlılığımızı test etmesinler

  Hürriyet Haber
  20.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, PKK ile mücadele konusunda bundan böyle sözlerin değil fiiliyatın hakim olması gereken bir dönem olduğunu söyledi.

  Babacan, Mısır’ın başkenti Kahire’deki temasları sırasında TRT’ye verdiği özel demeçte, terörle mücadele etmeye kararlı olduklarını belirterek, "Bu konudaki kararlılığımızı, irademizi hiç kimse test etmeye kalkmasın" dedi. PKK’nın Türkiye’ye zarar verdiğine, insanları katlettiğine, pek çok ülkenin terör örgütü listesinde yer aldığına dikkat çeken Babacan, yıllardır hem içeride hem dışarıda farklı metotlar ve enstrümanlarla bu terör örgütüyle mücadele ettiklerini belirtti.

  BİR AYDA 30 CAN Babacan, özellikle Irak’ın kuzeyinde terör örgütü PKK’nın varlığının, oradaki kampların, orada yapılan eğitimlerin ortak dünyanın bildiği bir gerçek olduğunu ifade ederek şunları söyledi: "Biz hem Amerikan yönetimiyle hem Irak’taki yetkililerle defalarca konuyu gündeme getirdik. Ancak maalesef bugüne kadar somut sonuç alınamadı. Problemler azalmadı, çoğaldı. Sadece son bir aylık sürede, 30 vatandaşımızı kaybettik. Artık konuşmanın değil, sözlerin değil, fiiliyatın hakim olması gereken bir dönem. Sınır ötesi operasyonla Kuzey Irak’taki teröristleri hedefleyerek adım atma konusunda şu anda yasal süreci tamamladık. Bu konudaki kararlılığımız tam. Bunu hiç kimse test etmeye kalkmasın"
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı