Gündem Haberleri

  Karar ölüm

  Canan ALTINTAŞ/DHA
  18.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Gizli aşk yaşadığı erkekle kaçtığı iddia edilen iki çocuk annesi aile meclisinin kararıyla eşi tarafından bulunup öldürüldü.

  BAŞKA bir erkekle kaçtığı iddia edilen 2 çocuk annesi İpek Tekin, toplanan ‘aile meclisi’nin aldığı kararın ardından, eşi tarafından bulunup öldürüldü.

  Diyarbakır’ın Hazro İlçesi’ne bağlı Çökeksu Köyü’nde yaşayan 19 yaşındaki İpek Tekin iddiaya göre; geçen ay evi terk ederek, gizli aşk yaşadığı bir erkekle kaçtı. Yakınları her yerde aradığı genç kadının izini Diyarbakır merkezde buldu. Saklandığı evde yakalanan İpek Tekin, bir hafta önce köye götürüldü. Aile meclisinin görüşmesinden, başka bir erkekle kaçan genç kadın hakkında ‘ölüm’ kararı çıktı. Öldürme görevi de kadının eşi Kadri Tekin’e verildi. Ve genç kadın, dün öğle saatlerinde eşi tarafından, tabancayla önce omuzundan, daha sonra da başından vurularak öldürüldü. Eşini ’töre gereği’ öldürdüğünü itiraf eden Kadri Tekin, jandarma ekiplerine teslim oldu.

  Şiddete uğrayan kadınlar için danışma merkezi

  VAN Barosu, şiddete uğrayan kadınlara ücretsiz avukatlık hizmeti vermek amacıyla “Kadın Hakları Danışma Merkezi” açtı. Baro Başkanı Orhan Hemedoğlu, merkezin açılışında yaptığı konuşmada, baroya kayıtlı avukatların, kadın hakları ve kadına yönelik şiddeti önleme konusunda çeşitli çalışmalar yürüttüğünü belirtti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı