GeriGündem Karanlıkta yapılan asfalt çalışması öldürüyordu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Karanlıkta yapılan asfalt çalışması öldürüyordu

Sarıyer Derbent Yolu'nda önceki gece kaza geçirerek ölümden dönen Çiğdem Enkavi'nin asfalt yenileme çalışmaları sırasında ışıklı uyarı tabelası kullanılmaması yüzünden otomobiliyle iş makinesine çarptığı bildirildi.

Derebent Yolu'nda iş makinasına çarptıktan sonra alev alan otomobilde sıkışan Enkavi, yoldan geçen sürücüler tarafından araçtan çıkarılarak, yanmaktan kurtarılmıştı. Kazanın asfalt çalışmaları sırasında ışıklı uyarı tabelası kullanılmaması yüzünden meydana geldiği anlaşıldı.

Maslak yönünden yol alan Çiğdem Enkavi, 34 ZE 1208 plakalı Volvo marka otomobiliyle Sarıyer'deki evine doğru gidiyordu. Derbent mevkiine geldiğinde yolun sol şeridinde önüne çıkan trafik levhalarını son anda farketti. Paniğe kapılan Enkavi, otomobilinin kontrolünü kaybedince 20 metre ilerideki asfalt yenileme çalışmalarında kullanılan iş makinasına çarptı. Çarpmanın etkisiyle savrulan araç yolun sağ tarafına geçtikten sonra alev aldı. Yoldan geçen sürücüler tarafından alevler içindeki otomobilin içinden son anda çıkarılan Enkavi, İstinye Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Burada yapılan ilk müdahalenin ardından Çiğdem Enkavi'nin hayati tehlikeyi atlattığı bildirildi. Belediyenin ihmaline isyan eden Enkavi'nin yakınları, ‘‘Karanlık yolda asfalt yenileme çalışması yapıyorlar. Bir tane ışıklı uyarı tabelası koymamışlar. Bu çok büyük bir sorumsuzluk. Bu durum böyle devam ederse daha kötü sonuçlanabilecek kazalar meydana gelebilir. İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı’’ şeklinde konuştular.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle