Gündem Haberleri

  Karanfiller Mumcu için

  Hürriyet Haber
  24.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Gazeteci Yazar Uğur Mumcu, ölümünün 6'ncı yıldönümünde, bir hafta boyunca sürecek etkinliklerle anılacak. Mumcu'yu anma toplantıları, ‘Adalet ve Demokrasi Haftası 99’ adı altında düzenlenecek.

  Mumcu için ilk tören bugün, öldürüldüğü ve adını taşıyan sokakta yapılacak. Saygı duruşunun ardından Güldal Mumcu, eşi için bir konuşma yapacak, mumlar yakılacak ve türküler söylenerek, sokağa karanfiller bırakılacak. Buradaki törenden sonra Mumcu'nun Cebeci Asri Mezarlığı'ndaki mezarı ziyaret edilecek.

  Bu arada CHP Gençlik Kolları üyeleri, dün Kızılay Güvenpark'da Mumcu resimleri ile kırmızı karanfiller dağıttı. CHP Gençlik Kolları Başkanı Erhan Baydar yaptığı konuşmada, Mumcu'nun katillerinin hâlâ bulunamadığını hatırlattı. ‘‘Katiller biliniyor, katiller korunuyor. Biz katillerin istenirse bulunacağını, yakalanacağını iddia ediyoruz’’ diyen Baydar, savcıları ve hakimleri göreve çağırdı. Baydar'ın konuşmasının ardından, CHP Gençlik Kolları üyeleri, kırmızı karanfilleri gazeteciler ile vatandaşlara dağıttılar, yakalarına Mumcu resimleri taktılar.

  Hafta çerçevesinde 31 Ocak Pazar günü de, yine cinayete kurban giden Türk Hukuk Kurumu eski Başkanı Muammer Aksoy da, Cebeci Asri Mezarlığı'nda anılacak.  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı