GeriGündem Karamollaoğlu seçim çalışmalarına Eyüp Sultan ziyaretiyle başladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Karamollaoğlu seçim çalışmalarına Eyüp Sultan ziyaretiyle başladı

Karamollaoğlu seçim çalışmalarına Eyüp Sultan ziyaretiyle başladı

Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, seçim çalışmalarına Eyüp Sultan Camii’nden başladı.

Karamollaoğlu seçim çalışmalarına Eyüp Sultan ziyaretiyle başladıCuma namazı için Eyüp Sultan Camiine gelen Karamollaoğlu, Eyüp Sultan Türbesi önündeki avluda cemaatle birlikte saf tuttu. Namazın ardından Eyüp Sultan’ın türbesinde dua eden olan Karamollaoğlu, Fatih Sultan Mehmet’in türbesi ile eski Başbakan Necmettin Erbakan’ın kabirlerini de ziyaret etti.

Karamollaoğlu çıkışta basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Karamollaoğlu, "Eyüp Sultan'ın özelliği var. İstanbul'un fethinden sonra bu makam ihya edildi. İstanbul'un fethi için yıllarca önce Peygamber Efendimiz'in ashabından birisinin buraya kadar gelmesi çok büyük bir mana ifade ediyor. Bizim memleketimiz için de ayrıca özellik arz eden bir makam. Bu bir mesaj değil. Bizim mesajımız böyle bir yerde sadece namaz kılmakla değil. Seçimlerin ülkemize hayırlı olmasını, huzur içinde geçmesini, barış içinde olmasını, bu memleketi idare etmeye talip olan insanlara Cenab-ı Hak'kın aklı selim ihsan etmesini niyaz ediyoruz, dua ettik" dedi.

"OLAĞANÜSTÜ HAL OLAĞAN HALE GELMEMELİ"

"Olağanüstü hal olağan hale gelmemeli" diyen Temel Karamollaoğlu, "Çünkü olağanüstü hal, kanunların geçici bir zaman için rafa kaldırılması manasına gelir. Bu süreklilik addederse o zaman kanunsuzluk olur. Kanunlar, bir kişinin ve bir idarenin inisiyatifine terk edilmiş olur. Bundan dolayı biz olağanüstü halin kısa bir zaman sonra mutlaka kaldırılması gerektiğine inanıyoruz. Bize böyle bir vazife yüklenirse ilk yapacağımız işlerden bir tanesi olağanüstü halin kaldırılması olacaktır. Türkiye'nin acilen olağan hale dönmesi gerekir" diye konuştu.

EKONOMİ YORUMU...

"Ekonomi zirvesi yapıldı. Ekonomideki gidişatla ilgili neler söyleyeceksiniz?" sorusuna Karamollaoğlu, "Herhalde bu hükümetin son zirvesi oluyor; çünkü şöyle olacak zaten bundan sonra hükümet olmuyor. Bu sadece zirveyle halledilecek bir iş değil. Herkes bir kişinin dediğini tasdik edecek tarzda bir zirveyse, zirve yapmışsın yapmamışsın ne yazar? Mühim olan bir istişare ortamının oluşmasına ihtiyaç var" diye cevap verdi.

Karamollaoğlu seçim çalışmalarına Eyüp Sultan ziyaretiyle başladı

KARAMOLLAOĞLU'NA 15 TEMMUZ TEPKİSİ

Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu Fatih Camii'nde bulunan Fatih Sultan Mehmet Türbesini ziyareti sırasında bir kadın tarafından protesto edildi. 15 Temmuz'da Saraçhane'de şehit düşen İbrahim Yılmaz'ın eşi olduğunu söyleyen Esma Yılmaz adlı kadın, " Dedem kalksa suratınıza tükürür sizin. 15 Temmuz’a tiyatro diyen insanlarla siz bir aradasınız. Ben sizi dinlemiyorum. Erbakan hocamın yolundan adam gibi gidin" diyerek Karamollaoğlu'na tepki gösterdi. Karamollaoğlu protestocu kadının yanına giderek bir süre tartıştı. Karamollaoğlu Esma Yılmaz’a “ Çok terbiyesiz bir cümle. 15 Temmuz’u yapacak insanları 10 sene bağrına basanlara ne diyorsun? Kızım sana Allah akıl fikir versin diye cevap verdi. Partililer de protestocu kadına tepki gösterdi.

Karamollaoğlu seçim çalışmalarına Eyüp Sultan ziyaretiyle başladıYorumları Göster
Yorumları Gizle