Gündem Haberleri

  Karamercan Derin çaplı bir kriz beklemiyoruz

  Hürriyet Haber
  21.05.2008 - 15:33 | Son Güncelleme:

  Eczacıbaşı Topluluğu Üst Yöneticisi (CEO) Erdal Karamercan, bu yıl içinde çok derin çaplı bir kriz beklemedikleri bildirdi.

  Karamercan, İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD) tarafından düzenlenen "İş Dünyası İçin Tehditler ve Fırsatlar" kongresi sırasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.
  Topluluğun, bir kriz değil, durgunluk senaryosuna göre bütçesini oluşturduğunu kaydeden Karamercan, bu senaryoyu aynen takip ettiklerini söyledi.
  Karamercan, "Ama böyle çok derin çaplı bir krizin bu yıl içinde oluşmasın beklemiyoruz. Tabii bu bütün söylediklerim kendi çevremde yorumlayabildiklerimle ilgili..." diye konuştu.
  2009 yılı için bir kriz beklentisi öngörüp öngörmediklerine ilişkin bir soru üzerine de Karamercan, şu görüşleri aktardı:
  "2009'a yaklaşırken o beklentimiz biraz daha netleşir. Yani o bütçe dönemine girdiğimiz zaman, o günkü oluşumlara göre, dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmelere göre bakacağız. Ama Türkiye ekonomisi artık biliyorsunuz, ezberimize aldık; daha çok dış dinamiklerle kendisine yön veren bir ekonomi haline geldi. İç siyasal çalkalanmaların ekonomi üzerindeki etkisi azaldı."
  Erdal Karamercan, bir başka soru üzerine de, bu yıl için yüzde 10 civarında bir büyüme hedeflediklerini, buna olası şirket satın almalarının dahil olmadığını kaydetti.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı