GeriGündem Karaman'dan Lübnan'a 50 ton bebe bisküvisi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Karaman'dan Lübnan'a 50 ton bebe bisküvisi

Karaman'da hazırlanan 50 ton bebe bisküvisi, Lübnan ve Suriye'deki mültecilere ulaştırılmak üzere TIR'larla yola çıktı.

Hükümetin, Lübnan ve Lübnan'dan Suriye'ye iltica edenler için hazırladığı 900 tonluk insani yardımın 50 tonu, Karaman'da faaliyet gösteren Saray Bisküvi Fabrikası tarafından hazırlandı.

Karaman Organize Sanayi Bölgesi'nde, Lübnan ve Suriye'ye gitmek üzere hazırlanan 50 bebe bisküvisinin yüklendiği TIR'ların önünde bir tören düzenlendi.

Karaman Vali Yardımcısı Abdurrahman Akdemir, törende yaptığı konuşmada, Başbakanlık Acil Durum Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından, Türkiye ile Lübnan arasındaki tarihten gelen bağlar nedeniyle, dost ve kardeş Lübnan halkına insani yardım yapıldığını söyledi.

Akdemir, Lübnanlılar'ın sıkıntıların hafifletilmesine katkıda bulunmak üzere 1 milyon dolar tutarında ayni yardımın
Lübnan'a, son olaylar nedeniyle ülkelerini terketmek zorunda kalarak Suriye'ye kaçan Lübnanlı mültecilere dağıtılmak üzere 200 bin dolar tutarındaki yardımın ise Suriye hükümetine gönderilmesine karar verildiğini vurguladı.

Bu yardım malzemelerinden 50 ton bebek bisküvisini Karaman'dan sağlamanın mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayan Akdemir, “Firma, istenilen malzemeleri kısa süre içinde hazırlayarak TIR'lara yükledi. Mühürlenen TIR'lar hemen yola çıkacak. Ben kendilerine, duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından bebe bisküvisi yüklü 3 TIR, Hatay Cilvegözü Sınır Kapısı'na doğru yola çıktı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle