Gündem Haberleri

  Karakoyunlu: 1.7 Milyar dolar gelir bekliyoruz

  Hürriyet Haber
  01.01.2002 - 19:26 | Son Güncelleme:

  Devlet Bakanı Yılmaz Karakoyunlu, 2002 yılı itibariyle 1 milyar 700 milyon dolarlık özelleştirme geliri beklediklerini bildirdi.

  Bakan Karakoyunlu, Ankara`ya hareketinden önce Atatürk Havalimanı`nda gazetecilerin soruları üzerine yaptığı açıklamada, 2002 yılından itibaren özelleştirme kapsamında üçer aylık dönemler itibariyle uygulanmasına karar verilmiş bir program bulunduğuna işaret etti. Bu yılın ilk çeyreğinde, geçen yıl ekim ayında özelleştirilmesi planlanan, ancak 11 Eylül olayları nedeniyle gerçekleştirilemeyen TÜPRAŞ ve Petrol Ofisi`nin özelleştirme faaliyetlerinin organize edileceğini belirten Karakoyunlu, şöyle konuştu:

  "Bununla ilgili yurtiçinde ve yurtdışında yapılan çalışmalar tamamlandı. Uluslararası ve ulusal düzeydeki danışmanlarımızın bize verdikleri bilgiler ve tavsiyeler doğrultusunda, Mart sonu itibariyle bunları gerçekleştireceğiz. Böylelikle programımızda 6 ay gecikmiş oluyoruz. İkinci ve üçüncü dönemler itibariyle de yine özelleştirme kapsamında bulunan kuruluşların özelleştirilmesiyle ilgili çalışmalarısürdüreceğiz. Bunların arasında SEKA en başta gelen kuruşlardan biri. THY ile ilgili çalışma ise ancak 3. çeyrek itibariyle uygulamaya konulacak bir program hedefimizdir. 2002 yılı itibariyle 1 milyar 700 milyon dolarlık  bir özelleştirme geliri tahmin ediyoruz."

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı