GeriGündem Karakolda cinayet
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Karakolda cinayet

ADANA’nın Ceyhan İlçesi’ndeki Gaziosmanpaşa Polis Karakolu’nda cinayet işlendi. Özel güvenlik görevlisi 31 yaşındaki Niyazi Akyüz, tabancayla geldiği karakolda aralarındaki husumet nedeniyle gözaltına alınan 25 yaşındaki Adil Malay’ı öldürdü.

Olay, dün gece, Gaziosmanpaşa Mahallesi’ndeki Gaziosmanpaşa Polis Karakolu’nda meydana geldi.

Tefecilik yaptığı öne sürülen Adil Malay ve babası, bir süre önce Ceyhan Belediyesi Asri Mezarlık’ta çalışan özel güvenlik görevlisi Niyazi Akyüz’ün babasına faiz karşılığında para verdi. Parayı tahsil edemeyen Malay, Niyazi Akyüz’ü birkaç kez dövüp, otomobilini yaktı. Bu nedenle hakkında dava açılan Adil Malay, dün öğleden sonra Asri Mezarlığa gelerek para için Niyazi Akyüz’ü tehdit etti. Akyüz de kendini ölümle tehdit eden Malay’ı bir kez daha polise şikayet etti.

İhbar üzerine Adil Malay, gözaltına alınarak Gaziosmanpaşa Polis Karakolu’na götürüldü. Malay’ın gözaltına alındığını öğrenen Niyaz Akyüz, görev yerini terk ederek karakola gitti. Özel güvenlik görevlisi üniformasıyla karakola gelen Akyüz, Malay’a görevi gereği taşıdığı tabancayla ardı ardına ateş etti. Şüpheliler polisler tarafından etkisiz hale getirilirken, Adil Malay olay yerinde öldü.

Öldürülen Adil Malay’ın cesedi yapılan inceleme ardından otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle