Gündem Haberleri

  Karakola saldırı: 1 polis şehit

  Ufuk AKTUĞ/DHA
  14.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hatay’ın İskenderun İlçesi Denizciler Beldesi’ndeki Şehit Polis Kazım Şengül Polis Merkezi’ne dün akşam iki araçla gelen teröristler saldırdı.

  İskenderun-Adana karayolu üzerindeki polis merkezinde çatışma sürerken araçlardan birinden  inen ve karakola doğru koşan bir terörist öldürülürken çatışmada polis memuru Kadir Alcıoğlu da şehit düştü.  Kahramanmaraş nüfusuna kayıtlı polis Kadir Alcıoğlu’nun, 10 gün önce Adıyaman’dan Şehit Polis Kazım Şengül Polis Merkezi’ne atandığı ortaya çıktı. Yaralı polisler Ali Zeytin ve Hasan Yılmaz ile sivil memur Halil Kara, İskenderun Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.
  Minibüs cephanelik

  Van’da ise ihbar üzerine yakalanan bir ‘cephanelik’ minibüs ele geçti. Minibüste 19 adet RPG-7 roketatar, 19 adet plastik roketatar sevk fişeği, 20 adet el bombası gövdesi, 2 kutu el bombası tapası, 10 adet Kalaşnikof, 173 adet şarjör, 10 bin 100 adet mermi bulundu.
  Korucuya son görev
  Siirt’te önceki akşem şehit olan köy korucusu Şakir Çarboğa ile öldürülen kardeşi Adem Çarboğa, Kürtçe ağıtlarla toprağa verildi.

  İŞTE OLAY YERİNDEN GÖRÜNTÜLER / WEB TV 

  POLİSLER HASTANEYE AKIN ETTİ / WEB TV

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı