Gündem Haberleri

  Karakol bombacılarının duruşması erteledi

  Osman BEKLEYEN/VAN, (DHA)
  04.11.2009 - 16:32 | Son Güncelleme:

  VAN'da, 31 Ekim 2005 tarihinde Polis Merkezi'ne bomba bırakıp patlattıktan 14 gün sonra, Valilik önündeki araç parkına bomba bırakırken yakalanan terör örgütü PKK üyesi tutuklu sanıkları Mehmet Develi ile Turan Fırat'ın, 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki yargılanmalarına devam edildi.

  Van'da 4 yıl önce terör örgütü PKK üyesi Mehmet Develi ile Turan Fırat, davetiye vermek bahanesiyle girdikleri Erek Polis Merkezi'ne bıraktıkları bombayı cep telefonu düzeneği ile patlatmış, bu patlamada ölen ya da yaralanan olmazken, hasar meydana gelmişti. Şüpheliler Develi ve Fırat, bu olaydan 14 gün sonra Van Valiliği önündeki araç parkına bomba yerleştirmek isterlerken, polisin takibi sonucu yakalanmıştı.

  Tutuklanan PKK terör örgütü üyesi Develi ve Fırat'ın Van 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden davalarının duruşması bugün yapıldı. Sanıklar Develi ve Fırat, duruşmada hazır bulunurken, “Bombayı bize verdiği” diye suçladıkları, önceki duruşmalarda ‘tanık’ sıfatıyla dinlenen S.H. ise duruşmaya gelmedi. Duruşma, S.H.'nin adresinin tespit edilmesi ve eksik belgelerin toplanması için 25 Aralık 2009'a ertelendi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı