Gündem Haberleri

  Karadeniz Onur'u vermiyor

  Hakan ÇELİKBAŞ/ SAMSUN, (DHA)
  19.06.2013 - 13:43 | Son Güncelleme:

  Samsun'da dün serinlemek için girdiği Karadeniz’in azgın dalgaları arasında kaybolan 18 yaşındaki Onur Bayram, yapılan tüm aramalara rağmen bulunamadı. Baba 41 yaşındaki Burhan Bayram ile abla 20 yaşındaki Dilek Bayram’ın kayalıkların üzerinde birbirlerine sarılıp gözyaşı dökmeleri, yürekleri dağladı.

  Canik İlçesi Gaziosmanpaşa Mahallesi’nde oturan 25 yaşındaki Kadir Altay, kardeşi 16 yaşındaki Ertuğrul Altay ve aynı mahallede oturan arkadaşları Onur Bayram, dün yanlarına aldıkları 3 köpekle birlikte piknik yapmak için Atakum İlçesi İncesu Yalı Mahallesi’ndeki sahile gitti. Bir süre dinlenip güneşlendikten sonra sıcaktan bunalan Onur Bayram, serinlemek için dalgalı denize girdikten bir süre sonra boğulma tehlikesi geçirdi. Arkadaşının boğulma tehlikesi geçirdiğini gören Kadir Altay da denize koştu, ancak dalga ve akıntı nedeniyle o da suda batıp çıkmaya başladı.

  ARAMA ÇALIŞMALARINI BÖYLE İZLEDİLER

  Yardıma giden sahildekiler Kadir Altay’ı kurtarırken, Onur Bayram ise dalgalar arasında gözden kayboldu. Kadir Altay gelen ambulansla Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

  Denizde kaybolan Onur Bayram ise Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı ile Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı dalgıçlar tarafından yaklaşık 3 kilometrelik alanda 2.5 saat boyunca arandı. Ancak çalışmalardan bir sonuç alınamadı. Hava muhalefeti nedeniyle çalışmalara ara verildi.

  Bugün sabahın erken saatlerinde olay yerine gelen dalgıçlar, Onur Bayramı’ı bulmak için yine suya girip 3 kilometrelik alanda yeniden arama başlattı. Arama çalışmalarını, sahilde sabahlayan baba Burhan, anne Ayşe ve abla Dilek Bayram’ın yanısıra, yakınları ve arkadaşları da gözyaşlarıyla izledi. Saatlerce süren arama çalışmaları bugün de sonuç vermeyince ailesi yıkıldı. Kayalıkların üzerine çıkıp denize bakarak gözyaşı döken ve çocuğunun biran önce bulunmasını isteyen baba Burhan Bayram’ı, yanına gelip yüzünü okşayan kızı Ayşe Bayram teselli etmeye çalıştı. Daha sonra kayalıklara çıkan anne Ayşe Bayram, eşi ve çocuğunu kayalıklardan indirdi. Aile çocukları bulununcaya kadar sahilden ayrılmayacaklarını söyledi.

  Öte yandan denizin aşırı derecede dalgalı ve akıntılı olması nedeniyle arama çalışmalarına ara verildi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı