GeriGündem Karacabey'de balıkçı ağlarına köpekbalığı takıldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Karacabey'de balıkçı ağlarına köpekbalığı takıldı

MARMARA Denizi’nin Karacabey açıklarında önceki gün bir balıkçının ağlarına, ’boz camgöz’ türü köpekbalığı takıldı. Solungaç sayısından dolayı ’6 yarıklı’ diye tabir edilen, 4 metre uzunluğunda 500 kilogram ağırlığındaki köpekbalığı, 8 kişinin yardımıyla kamyonetin kasasına yüklendi.

Karacabey’e bağlı Yeniköy açıklarında Serdar Keçe’ye ait balıkçı teknesinin ağlarına ’boz camgöz’ türü köpekbalığı takıldı. 4 metre uzunluğunda ve 500 kilogram ağırlığındaki balığı tekneye alırken tedirgin olduklarını belirten Serdar Keçe, "Kısa süreli şaşkınlığımızın ardından hemen arkadaşlarla birlikte köpekbalığını tekneye çıkarttık. Zaman zaman bu cins köpekbalıklarının Marmara’da balıkçıların ağlarına takıldığını görüyorduk. Ama ben bu boyutlarda olanını ilk kez görüyorum" dedi.

Köpekbalığını kıyıdan 1.5 mil açıkta yakaladıklarını belirten Keçe, ’boz camgöz’ türü köpekbalığının, 70 ile 200 metre arasındaki derinlikte yaşayan, gece avlanan ve aktif olan bir tür olarak bilindiğini söyledi.

Vatandaşlar, köpekbalığının fotoğrafını çekti. Yeniköy Balıkçı Barınağı’nda bir süre sergilenen balık, daha sonra teknenin vinciyle 8 kişinin yardımıyla kamyonetin kasasına yüklenerek satışa çıkarılmak üzere hale götürüldü.Yorumları Göster
Yorumları Gizle