Gündem Haberleri

  Karabük'te korkutan yangın

  Bülent DİKTEPE/ KARABÜK, (DHA)
  28.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Karabük’ün Bulak Köyü’nde belirlenemeyen bir nedenle çıkan orman yangını, yaklaşık 10 hektarlık karaçam ormanına zarar verdi. Çevredeki bahçelere doğru ilerleyen alevleri söndürmek için çalışmalar sürüyor.

  Saat 14.00 sıralarında, Bulak Köyü Gederaltı mevkiinde ormanlık alanda bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Alevler rüzgarın etkisiyle kısa sürede yayıldı. Yaklaşık 10 hektarlık karaçam ormanında etkili olan yangın, Bulak Köyü çevresindeki bahçelere doğru ilerlemeye başladı. Karabük Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı ekipler arazözlerle, Karabük ve Safranbolu belediyelerine bağlı itfaiye ekipleri de araç ve iş makineleriyle yangına müdahale ediyor. Orman Genel Müdürlüğü’nden yangın söndürme helikopteri de istendi.

  Çalışmalara köylüler de katılırken, kadınlar ormanın yanışını üzüntü içerisinde izledi. Karabük Valisi İzzettin Küçük bölgeye gelerek, ekiplerin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

  KARABÜK'TE KORKUTAN YANGIN - FOTO GALERİ

  YANGIN KONTROL ALTINA ALINMAYA ÇALIŞILIYOR

  Yangına 2 yangın söndürme helikopteri, çevre illerden gelen çok sayıda itfaiye ve arazözlerle müdahale ediliyor. Karabük Valisi İzzettin Küçük, Bulak Köyü’nde ormanda çıkan yangının rüzgarın şiddetiyle yayıldığını belirterek, "Yangın Bulak Köyü’ne kadar geldi. Köyümüz yangın tehditi altında değildir. Bir saat içerisinde yangını kontrol altına alacağımızı sanıyorum. Şu anda ciddi bir tehlike yok, can kaybı yok. Sadece birkaç bağ evi yanmış ve tahrip olmuştur. Yangın kontrol altına alınmıştır diyebiliriz" dedi.

  Karabük Orman İşletme Müdürü Emin Uzunsoy ise 20-30 hektarlık alanın yandığını söyleyerek, "Yangını büyük ölçüde kontrol altına almayı başardık. Çalışmalarımız devam ediyor" diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı