Gündem Haberleri

  Kara listeye girdi

  Hürriyet Haber
  14.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hollywood'un en sevilen oyuncularından Meg Ryan, evini ve çocuğunu terkedip Russell Crowe'la yaşamaya başlayınca, kıyametler koptu. Eski kocanın tavrı bir yana, Hollywood yapımcıları da ünlü yıldızı kara listeye aldılar...

  Meg Ryan'ın başına gelenleri öğrendikten sonra Hollywood'un 60 yıldan bu yana hiç değişmediğini düşünmek zorunda kalacaksınız. Elbette teknolojik bakımdan en son yeniliklerle donatılmış stüdyolar aldı. Elbette, evler, caddeler değişti. Elbette Hollywood'un sakinleri günün modasına göre giyiniyorlar. Ama aile kavramı konusunda 60 yıl önceki tutuculuğu sürdüyor. 40'lı yıllarda Ingrid Bergman'ın kızını ve kocasını terkedip Roberto Rossellini ile birlikte İtalya'ya göçetmesi büyük bir skandal sayılmıştı. Hollywood, çocuğunu terkedip kocasını başka bir erkekle aldatan yıldızın filmlerinin gösterimi yasaklanmış, Ingrid Bergman lanetlenmişti.

  Aradan uzun yıllar geçti. İnsanların kadın-erkek ilişkileri, evlilik, boşanma gibi konulara ilişkin görüşlerinde inanılmaz değişiklikler oldu. Fakat gelin görün ki, Hollywood hala bağnazlıktan vazgeçmiyor. Bu kez topun ağzındaki kişi Meg Ryan. Kocası Dennis Quaid'i yüzüstü bırakıp rol arkadaşının peşinden Avustralya'ya gitmesi olay yarattı. Meg Ryan'ın ise dünya umurunda değil. Sevgilisi Russell Crowe'dan ayrı kalmamak için okyanusu aşıp Avustralya'ya gitti.

  İyi kız rolü bitti

  Bu arada oğlu Jack'in babasıyla yalnız kalması ünlü yıldızı zerre kadar etkilemedi. Oysa yapımcılar, Meg Ryan'ı klasik Amerikalı genç kadın ve evine bağlı bir anne olarak tanıtmaya çalışmışlardı. . Fakat bundan sonra Meg Ryan'ın aynı tür rollerde oynaması mümküngörünmüyor. İşte biraz da bu yüzden Meg Ryan, topun ağzında. Yıldız, çocuğunu terkedip sevgilisiyle uzaklara gittiği için boykot edilecek. Bu arada Amerika'da aile hayatını korumak ve desteklemek amacını güden kuruluşlar da Meg Ryan'ı kara listeye almaya hazırlanıyorlar.

  Gelelim aldatılan koca Dennis Quaid'e... Yakışıklı aktör, eşinin macerası hakkında konuşmaktan özellikle kaçınıyor. Kendini oğluna adadığını söyleyen aktör, kadınlardan da uzak duruyor. Anlaşılan şimdilik hayatına bir kadının girmesini istemiyor. Aktör, evliliğinin hiç beklenmedik bir zamanda dağılmasına hem çok üzülmüş, hem de çok şaşırmış. Meg Ryan'ın onu rol arkadaşıyla aldatmasını kolay kolay bağışlamayacağı da kesin. Dennis Quaid, şimdi boşanma davasının hazırlıklarıyla meşgul. Ünlü aktör, biricik oğlu Jack'i annesine bırakmaya niyetli değil.

  Oduncu gömlekli gladyatör

  Peki Russell Crowe durumu nedir? Kamera karşısında iyi oyun çıkarmak için çaba harcıyor. Şimdilik sinema dünyasındaki itibarına diyecek yok. Ancak özel hayatı çok düzensiz. Günlerce, hatta haftalarca, aynı gömleği giyecek kadar da derbeder bir erkek. Sırtından hiç çıkarmadığı ekose oduncu gömleği, adeta aktörün simgesi oldu... Genç oyuncu, giyimine, davranışlarına hiç özen göstermiyor. Onun için de varsa yoksa Meg Ryan.

  Hollywood'da ise bu ilişkinin yürümeyeceğini, Meg Ryan'ın sevgilisinden bıkıp evine dönmek isteyeceğini iddia edenlerin sayısı artıyor. Dennis Quaid, karısının geri dönmesini asla kabul edemeyeceğini söylese de, çevresi aktörün kararından vazgeçebileceğini söylüyorlar. Gladyatörün aşkı bakalım nasıl sonuçlanacak...

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı