Gündem Haberleri

  Kara kış ulaşımı aksattı

  DHA/AA
  08.01.2015 - 01:04 | Son Güncelleme:

  Yurdun dört bir yanında yoğun kar yağışı ulaşımda büyük sıkıntı yaratıyor. Bolu Dağı'nda kar yağışı nedeniyle TEM otoyolunun Ankara yönü ulaşıma kapandı, İstanbul yönünde de trafik durma noktasına geldi. Akşam saatlerinde TEM'in İstanbul yönünde ulaşıma açıldığı haberi geldi. Ardından da Bolu Dağı tüneli saat 20.00 itibariyle ulaşıma açıldı.

  İŞTE İL İL 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

  Kar yağışı ve tipinin etkili olduğu TEM otoyolu viyadüklerinde kalan kamyon ve tırlar nedeniyle, Ankara yönü ulaşıma kapandı.

  İstanbul yönünde ise çok sayıda tır ve kamyonun yolda beklemesi dolayısıyla kilometrelerce araç kuyruğu oluştu. Güzergahta ulaşım tek şeritten sağlanabildi.

  Trafik ve karayolları ekipleri uzun uğraşlar sonunda yaklaşık 5,5 saatin ardından yolu tekrar ulaşıma açtı.

  Ardından kapanan yollardan bir iyi haber de Ankara'dan geldi.

  D-100 Karayolu Bolu Dağı ulaşıma açıldı.

  ÇIĞ DÜŞEN D-100 AÇILDI

  D-100 Karayolu Bolu Dağı geçişinin Karanlıkdere mevkiinde saat 13.30’de çığ düşmesi sonucu Ankara istikameti ulaşıma kapandı. Ekiplerin yoğun çalışması sonrasında çığ düşen alan temizlenerek yol akşam saatlerinde yeniden ulaşıma açıldı.

  KONYA

  Konya-Afyonkarahisar, Konya-Ankara, Konya-Antalya, Konya-Aksaray, ve Konya-Isparta karayolları da kar yağışı ve tipi nedeniyle hala ulaşıma kapalı.

  KAYSERİ

  Kayseri -Malatya, Kayseri-Kahramanmaraş ve Kayseri-Sivas karayolları kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı.

  SİVAS

  Sivas-Malatya , Sivas-Erzincan , Sivas-Tokat ve Sivas-Kayseri karayolları kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı .

  AĞRI-İRAN YOLUNDA SIKINTI

  Ağrı-İran karayolunda etkili olan tipi ve buzlanma ulaşımı olumsuz etkiliyor. Bölgede aralıklarla etkili olan kar yağışının ardından Ağrı-İran karayolunun 20. kilometresinde bulunan Murat geçidi, 35. kilometresinde bulunan Bayramyazı rampası ile 40. kilometresindeki İpek geçidinde buzlanma ve tipi etkili oluyor.

  Doğubayazıt ilçesindeki Gürbulak Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye giriş yapan tır sürücüleri, yolda ilerlemekte güçlük çekiyor. Çok sayıda tır, yoldaki buzlanma ve tipi nedeniyle farklı dinlenme tesislerinde bekliyor.

  Kara kış ulaşımı aksattı İŞTE KAPALI YOLLAR

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı