Gündem Haberleri

  Kara Harp Okulu AB’de

  Hürriyet Haber
  26.02.2005 - 02:10 | Son Güncelleme:

  Kara Harp Okulu Komutanı Tümgeneral Hulusi Akar, Kara Harp Okulu’nun AB ile bütünleşen kurumlardan biri olduğunu, AB eğitim programlarından Sokrates Programı’na yaptıkları başvurunun kabul edildiğini bildirdi.

  Tümgeneral Akar, ‘Kara Harp Okulu, AB Sokrates Programı çerçevesinde her yıl binlerce öğrenciye ve öğretim görevlisine eğitim ve öğretim faaliyetlerinin bir kısmını yurtdışında geçirmeye yarayan Erasmus programıyla ilgili müracaatlarını yaptı. Geçen hafta KHO’nun AB programına, yazılımına kabulü gerçekleşti. Artık bu yönde daha çok çalışmak zorundayız’ dedi.

  Kara Harp Okulu Komutanlığı dün Ankara’daki yabancı misyon temsilcilikleri için bir tanıtım programı düzenledi. Harp Okulu’ndaki geziye toplam 61 ülkeden büyükelçiler, büyükelçilik müsteşarları ve askeri ataşeler katıldı.

  Orduevleri dahil askeri alanlarda türban yasağı bulunurken, Endonezya Büyükelçilik Müsteşarı ile Malezya Askeri Ataşesi’nin eşlerinin geziye başörtüsüyle katılmaları dikkat çekti.

  harpiyeliler’le öğle yemeği yiyen büyükelçileri temsilen gruptaki en kıdemli büyükelçi olan Filistin Büyükelçisi Fuad Yasin ile en kıdemli askeri ateşe olan Kore Askeri Ataşesi Sei Min Oh harpiyeli Anıtı’na çelenk koydu.

  Akar, Harp Okulu’nda gerçekleştirilen değişikliklere ve ilerlemelere örnek verirken, AB eğitim programlarından Sokrates’e başvurduklarını ve kabul edildiklerini ifade etti. Akar, ‘Artık AB standartlarında çalışmak durumundayız’ dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı