Gündem Haberleri

  Kar yolları kapadı

  Hürriyet Haber
  19.11.2001 - 02:09 | Son Güncelleme:

  Yurdun büyük bölümünde kendini gösteren kar, özellikle Doğu Anadolu ile Karadeniz'de etkili oldu. Doğu Karadeniz kara teslim olurken, bazı karayolları ve 1387 köyün yolu kardan ve heyelandan kapandı.

  Giresun'un Çaldağ Beldesi'ne bağlı 2 bin 220 rakımlı Çaldağ Zirvesi'nde 2 Turkcell görevlisi karda mahsur kaldı. Selçuk Kuzu ve Ekrem Karaahmet vericelerin bulunduğu kulübeye sığınarak jandarmadan yardım istedi. 2 elemanın kurtarılmasına çalışılıyor. Erzurum önceki gece sıfırın altında 7 dereceyle Türkiye'nin en soğuk kenti oldu. En düşük hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 5, Kars ve Ardahan'da 4, Muş'ta 2, Erzincan'da ise 1 derece olarak ölçüldü. Erzurum'un Şenkaya İlçesi'nin Akşar Köyü'ne su verilmesi törenine gitmek için yola çıkan SP Erzurum Milletvekili Aslan Polat da mahsur kaldı. Erzurum İl Başkanı Cemalettin Hınıslıoğlu'nun da bulunduğu araç, Erzurum-Narman Karayolunun Yaylageçidi Mevkii'nde kayarak yoldan çıktı. Araç konvoydakilerin yardımıyla kurtarıldı.

  Ağrı'dan İstanbul'a giden Adnan Sandıkçı yönetimindeki 04 AT 670 plakalı otobüs Erzurum- Pasinler Karayolunun 22'nci kilometresinde yine yolun buzlu olması yüzünden şarampole uçtu. Kazada ölen ya da yaralanan olmadı. Van Ferit Melen Havalimanı'ndaki buzlanma nedeniyle dün THY'nin İstanbul-Van uçak seferi iptal edildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı