Gündem Haberleri

  Kar örtüsü altında İstanbul

  Ali AKSOYER-İlhan PARÇALI/İSTANBUL,(DHA)
  09.01.2015 - 11:36 | Son Güncelleme:

  İSTANBUL’da salı gününden bu yana etkili olan kar ve aşırı soğuklar yerini yağmura bırakmaya hazırlanırken, beyaz örtü ilginç kareler ortaya çıkardı.

  Havadan yaptığımız çekimlerde soğuk nedeniyle Sultanahmet meydanında bulunan havuzun donduğu, gezi parkınında da yağan karla beyaza büründüğü görüldü. İstanbul’un en çok kar alan yerleri arasında bulunan Çamlıca tepesi sırtları ise neredeyse tamamen beyaza büründü.

  Rusya üzerinden geçtiğimiz hafta başında gelen Türkiye’yi etkisi altına alan yoğun kar yağışı İstanbul’u da beyaz bürüdü. İstanbul’da gündüz sıcaklığı -4’e, gece ise -11’e kadar düştü. İstanbul’un bazı bölgelerinde kar kalınlığı 15-20 cm’e kadar ulaştı. Belediye ekiplerince yapılan tuzlama çalışmaları sonucu ana yollardaki kar temizlenirken, İstanbul’da müdahale edilmeyen ara sokaklar ve parklarda ise Uludağ görüntülerini aratmayan manzaralar oluştu.

  SULTANAHMET’TE HAVUZ DONDU

  İstanbul’da turizmin merkezi olan Sultanahmet Meydanı da havadan yaptığımız çekimlerde beyaz örtü altında daha da güzelleşti. Sultanahmet Meydanı’nda bulunan havuz soğuk nedeniyle donarken, turistler karla kaplanan Sultanahmet Camii ve Ayasofya önünde fotoğraf çektirdiler.

  GEZİ PARKI DA BEYAZA BÜRÜNDÜ

  Taksim Meydanı ve Gezi Parkı da karla kaplanırken, Taksim Meydanı belediye ekipleri tarafından tonlarca tuz kullanılarak temizlendi. Aşırı soğuk nedeniyle oldukça ıssız olduğu gözlenen Gezi Parkı’nda hatıra fotoğrafı çektiren birkaç kişinin dışında kimse yoktu.

  ÇAMLICA TEPESİ KAYAK MERKEZİ GİBİ

  İstanbul’un yoğun kar alan yerlerinden biri olan Çamlıca tepesi sırtlarında da kayak merkezlerini aratmayan görüntüler vardı. Beyaz örtüyle kaplanan Çamlıca sırtlarında havadan yaptığımız çekimlerde ana yollar dışında tamamen beyaza büründüğü görüldü.

  SICAKLIK PAZAR GÜNÜ 10 DERECEYE ULAŞACAK

  İstanbul’da dün gece -4’e kadar düşen hava sıcaklığının ardından bugün öğle saatlerinden itibaren rüzgarın Lodos’a dönmesiyle sıcaklıkların kademeli olarak yükseleceği belirtildi. Meteoroloji kaynakları bugün sıcaklıkların 4 dereceye kadar artacağını, pazar günü ise 10 dereceyi aşacağını belirtti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı