Gündem Haberleri

  Kar onlara yaradı

  Hürriyet Haber
  06.01.2002 - 01:39 | Son Güncelleme:

  Başta İstanbul olmak üzere, Türkiye'yi felç eden kardan kárlı çıkanlar da vardı. Çocuklar karın keyfini kartopu oynayarak çıkarırken, zincir satıcıları yaşadı. Kimsesizler, toplandıkları yerlerde karınları tok, yatakları sıcak bir gece geçirdi. Atıl kalmakla eleştirilen Sabiha Gökçen Havaalanı, Atatürk Havaalanı'na inemeyen uçakları ağırladı.

  Kar binlerce insanı sokaklarda perişan etti ama az da olsa, kar yağışından kárlı çıkanlar da vardı. Atatürk Havalimanı'nın trafiğe kapanması nedeniyle bir çok uçağın indiği Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı, barınma ve ısınmaları için çeşitli merkezlerde toplanan evsizler ve sokakta yaşayan çocuklar ile kartopu oynamanın tadını çıkaran çocuklar bunlardan bazılarıydı.

  Günde 25-30 uçağın iniş kalkış yaptığı Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı, önceki gün, yoğun kar yağışına rağmen hiç kapanmadı. Bunun üzerine Atatürk Havalimanı'na inemeyen bir çok uçak Pendik Kurtköy'deki Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı'na indi.

  Havaalanı Medya ve Halkla İlişkiler Danışmanı Rauf Gerz, yaklaşık 400 yolcuyu otobüslerle gidecekleri yerlere bıraktıklarını söyledi. Aralarında uluslararası bir turnuva için Türkiye'ye gelen Slovak sporcuların da yer aldığı bazı yolcular ise bölgedeki otellere yerleştirildi. Gerz, ‘‘Frankfurt'tan inen uçaktaki cenazenin aktarmasını yaptık. Bir hasta yolcumuzu hastaneye gönderdik. Tek başına yolculuk yapan Fransız çocuğu ise Levent'te annesine teslim ettik’’ dedi.

  HEM TATİL HEM KARTOPU

  Kar yağışından en mutlu olanlar ise okulları tatil olan çocuklardı. Bir çoğu, İstanbul'da, bu kadar yoğun kar yağışını ilk kez gören küçükler, gün boyu sokaklarda kartopu oynayıp, kardan adam yaptılar. Televizyon ve gazetelerde gördükleri ‘kar devam edecek’ haberleri ise minik öğrencileri, tatil uzayabileceği için sevindirdi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı