Gündem Haberleri

  Kar, Konya, Sivas ve Kocaeli'de yolları kapattı

  Hürriyet Haber
  28.01.2006 - 17:58 | Son Güncelleme:

  KONYA

  Konya'da geçen haftadan bu yana aralıklarla etkili olan kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapalı olan köy yollarında Köylere Hizmet Götürme ekiplerince başlatılan çalışmalar devam ediyor.

  Ekipler, Konya genelinde halen ulaşıma kapalı olan 34 köy yolunun açılması için 18 greyder, 4 kar aracı, 2 dozer ile toplam 13 ekibin çalışma yaptığını kaydettiler.

  SİVAS

  Yoğun kar yağışının etkili olduğu Sivas'ta, 143 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğu bildirildi.

  AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, kent merkezi ile ilçelerinde 1 haftadır etkisini sürdüren kar yağışı, ulaşımda aksamalara yol açıyor. Kar yağışı ve tipi nedeniyle il genelinde 143 köy yolu ulaşıma kapanırken, ekiplerin yol açma çalışmaları sürüyor.

  Kenti çevre illere bağlayan ana güzergahlarda ise ulaşımın rahat sağlandığını belirten yetkililer, olumsuz hava koşulları nedeniyle 44 köye elektrik verilemediğini, telefon nakil hatlarında oluşan arıza nedeniyle de 1 yerleşim birimiyle haberleşme sağlanamadığını kaydettiler.

  KOCAELİ

  Kocaeli'nde, kar yağışı yüzünden 115 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğu öğrenildi.

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Köye Hizmet Götürme Daire Başkanlığı Yol Şube Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, iki gündür ulaşıma kapanan 244 köy yolunun, yapılan çalışmalar sonucu 129'u ulaşıma açıldı.

  Yetkililer, halen Kocaeli genelinde 115 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğu ve bu köylerle ulaşımın sağlanması için karla mücadele ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğünü kaydettiler.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı