GeriGündem Kar İstanbul’u sevdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kar İstanbul’u sevdi

Kar yağışlı hava dün beşinci gününde de İstanbul’u terk etmedi. Yetkililerin uyarılarına kulak veren İstanbullular, yine toplu taşım araçlarını tercih etti. Okullar da tatil olunca, trafikte büyük sıkıntılar yaşanmadı.

İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, kar yağışının bugün de özellikle Anadolu Yakası’nda etkili olacağını, yarın karla karışık yağmur görüleceğini belirterek, şunları söyledi: ‘Pazar günü ise, lodos fırtınası var. Bugün (perşembe) 1 derece olan en yüksek hava sıcaklığı cuma günü 3, cumartesi günü 4, pazar günü ise 10-11 derece dolaylarında olacak. Sıcakla birlikte eriyen karlara dikkat etmek lazım. 20-30 santimetrelik karların erimesiyle dereler taşabilir. Barajlar için de sorun oluşturabilir. Dikkatli olunmalı.’

Kaçak avcı avı

SAKARYA Çevre ve Orman Müdürlüğü ekipleri merkeze bağlı Aralık Köyü’nde avcıların yaptığı 4 gümeyi (avcı kulübesi) yaktı. Yurt çapındaki av yasağına rağmen köyde avlandığı belirlenen Nihat Bulut (30), suçüstü yakalandı. Av belgesi ve avlanma pulu bulunmayan Bulut’un av tüfeğine el konularak, 640 YTL ceza kesildi.

Doğaya yardım

AĞIR
kış koşullarında aç kalan yabani hayvanlar için bir çok ilde araziye ot, yem ve et bırakıldı. Doğaya kuşlar için kalori değeri yüksek kırık buğday, mısır gibi taneli yem, geyik ve karaca türleri için kalori ve besi değeri yüksek yonca, mısır ve palet yem, kurt ve diğer yırtıcı hayvanlar için de mezbahalardan temin edilen sakatat ve et parçaları bırakılıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle