Gündem Haberleri

  Kapkaççı kurbanı genç kız ölümle pençeleşiyor

  Asım GÜNEŞ/ İSTANBUL
  11.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Okmeydanı’nda, ablasının çantasını alan kapkaççıya engel olmak isterken saldırganla birlikte trafik kazası geçiren 15 yaşındaki Safiye Deveci, ölümle pençeleşiyor. Abla Şanzade Deveci, "Başında dua ediyorum. Ona bir şey olursa dayanamam" dedi.

  KURBAN Bayramı arefesinde okulların tatil olmasını fırsat bilen 17 yaşındaki Şanzade Deveci iki arkadaşıyla birlikte Okmeydanı’nda dolaşmaya çıktı. 30-35 yaşlarında bir kişi, evlerinin önüne gelen Şanzade Deveci’nin çantasını kapıp kaçmaya başladı. Üç kız yardım isteyerek kapkaççının peşinden koşmaya başladı. Bağrışmaları duyarak dışarı çıkan Safiye Deveci de saldırganın peşine takıldı. Boş alandaki ıslak çimlerde kayan saldırgan yuvarlanınca genç kızlar kapkaççıya yetişti. /images/100/0x0/55ea4c30f018fbb8f876b9c9

  Bıçak çeken saldırgan, mahalleli de gelince yakalandı. Ancak kapkaççı bir anda hamle yaparak tekrar kaçmaya çalıştı. Kapkaççı, kendisini tutan ilköğretim okulu öğrencisi Safiye Deveci’yle birlikte caddeye fırladı. O sırada geçen bir otomobil ikiliye çarptı. Saldırgan yol kenarına düşerken, havalanan Safiye Deveci, kafa üstü asfalta çarptı. Kanlar içinde kalan Safiye Deveci, hemen Okmeydanı Hastanesi’ne kaldırıldı. Bilincini kaybeden Safiye, yoğun bakımda tedaviye alındı. Deveci’nin beyninde ödem ve midesinde yırtık oluştu. Ameliyatla midesi dikilen Safiye, beyninde oluşan ödem yüzünden ölümle pençeleşiyor. Doktorlar genç kızın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu söylediler. Kapkaççı ise Şişli Etfal Hastanesi’ne kaldırıldı.

  Kardeşinin başından ayrılmayan 17 yaşındaki Şanzade Deveci, "4-5 kişi adamı tutamadık. Polisler saldırganın hap içtiğini söylediler. Buralar yaşanmaz hale geldi. Kardeşime bir şey olursa yaşayamam. Sanki suçlu benim" dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı