Gündem Haberleri

  Kapkaççı büyükanne böyle yakalandı

  Hürriyet Haber
  16.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Güvenlik kamerasından kaçamadı

  İçinde 30 milyarlık Rolex saat ile 5 milyarlık ziynet eşyası bulunan çantayı çalan kapkaççı nine ve torun, güvenlik kameraları sayesinde yakayı ele verdi.

  BÜYÜKANNE ile torunun birlikte kapkaççılık yaptıkları olay 10 gün önce Maslak Migros'ta meydana geldi. Alışveriş yapan Şişli Etfal Hastanesi Ayazağa Polikliniği Başhekimi Nurden Erdüven'in çantası, iki kişi tarafından çalındı. Nurden Erdüven, içinde 30 milyar liralık Rolex saati ve 5 milyar liralık ziynet eşyaları bulunan çantasının çalındığını polise haber verdi. Şikáyet üzerine harekete geçen Asayiş Şubesi Yankesicilik Dolandırıcılık Bürosu dedektifleri, kapkaççıla-rın kimliklerini güvenlik kamerasından tespit etti. Daha önce kapkaç yapmaktan 96 sabıkası bulunan ‘Kel Zehra’ lakaplı 59 yaşındaki Zehra Baysal ve yine aynı suçtan 57 sabıkası bulunan, aynı adı taşıyan 20 yaşındaki torunu Zehra Baysal'ın sabıka kayıtlarından Kasımpaşa Hacıhüsrev Mahallesi'ndeki adresleri belirlendi.

  Suçlarını itiraf ettiler

  Polis, kapkaççı nine ile torununu evlerinde yakaladı. Kapkaççılar suçlarını itiraf ederek çaldıkları çantadan çıkan Rolex saat ile ziynet eşyalarını, İşbankası Kasımpaşa Şubesi'nde kiraladık-ları kasada sakladıklarını söylediler. Bankaya giderek 30 milyar değerindeki Rolex marka saat ve 5 milyarlık ziynet eşyasına el koyan polis, bunları Nurden Erdüven ile kocası Kanal E yapımcılarından Kerim Erdüven'e teslim etti. Polis, nine-torun kapkaççıların defalarca yakalanmalarına rağmen en fazla bir ay hapis yatıp çıktıklarını belirtti.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı