Gündem Haberleri

  Kapkaça 6 yıl hapis

  Aziz ÖZEN/İSTANBUL
  16.10.2015 - 21:21 | Son Güncelleme:

  ÜSKÜDAR’da 2 yıl önce S.N.İ. (28), telefonla konuşarak yürürken, gaspçının hedefi oldu. Arkadan yaklaşan Alper Şenlik (26), bir eliyle genç kızın ağzını kapatırken, diğer eliyle de telefonunu alarak kaçtı. S.N.İ. yüzünden ve kulağından yaralandı. Emniyet, telefonu Ümraniye’de bir GSM şirketinde buldu. Telefonu Alper Şenlik’in sattığı anlaşıldı. Şenlik hakkında, ‘yağma’ suçundan dava açıldı.

  CEZADA İNDİRİM YAPILMADI

  Anadolu Adalet Sarayı 8’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde geçen gün görülen duruşmaya, S.N.İ. ve annesi M.İ. ile başka suçtan tutuklu bulunan sanık Alper Şenlik katıldı.
  Sanık Alper Şenlik, telefonu yağmalayan kişinin kendisi olmadığını belirterek, “Benim kimliğimi kullanan biri satmış sanırım” dedi, ancak mahkemeyi inandıramadı. İlk celsede karara bağlanan davada Şenlik, 6 yıl hapis cezasına çarptırılırken, cezada indirim yapılmadı.

  S.N.İ., başına gelen olay sonrası çok korktuğunu belirterek, “Annem önde yürüyordu. Telefonla konuşurken bir el arkadan ağzımı kapattı diğer el kulağımdan şiddetle telefonu aldı. Sonradan savcılıktan telefonu aldım. Saldırganı net göremedim” dedi.

  Etiketler: gsm , kapkaç , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı