Gündem Haberleri

  Kapkaç terörüne neşter zirvesi

  Turan YILMAZ/KIZILCAHAMAM
  26.02.2005 - 16:56 | Son Güncelleme:

  Başbakan Tayyip Erdoğan, son günlerde giderek tırmanan kapkaç terörüne el koydu. Erdoğan mart ayı başında kapkaç ve hırsızlık olayları başta olmak üzere büyük kentlerde yaşanan güvenlik sorunlarına yönelik bir ‘Güvenlik Zirvesi’ düzenleyeceğini açıkladı.

  Partisinin Kızılcahamam’da düzenlenen Yerel Yönetimler Danışma Kurulu toplantısında dün gazetecilere açıklamalarda bulunan Erdoğan, kapkaç konusunun dünkü MGK toplantısında gündeme gelmediğini söyledi. Erdoğan ancak İstanbul başta olmak üzere büyük kentlerde artış gösteren kapkaç ve hırsızlık konusunda hükümetin etkin bir biçimde harekete geçeceğini duyurdu.

  Erdoğan, özellikle İstanbul’da vatandaşı sokağa çıkamaya korkar hale getiren kapkaç ve hırsızlık olaylarındaki artışlar üzerine Aksu’yla görüşerek bu olayların bir an önce önlenmesini istedi. Bu konuda devletin bütün güvenlik birimlerinin harekete geçirilmesini de isteyen Erdoğan, bu amaçla MİT, emniyet ve jandarma başta olmak üzere devletin bütün güvenlik birimlerinin düzenlenecek bir ‘Güvenlik Zirvesi’nde bir araya getirilmesi kararını aldı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı