Gündem Haberleri

  Kapıkule'de 4 free shop mağazası 10 gün süreyle kapatıldı

  EDİRNE (A.A)
  06.01.2006 - 14:09 | Son Güncelleme:

  Kapıkule Sınır Kapısı'nda geçtiğimiz ay yapılan operasyonda sahipleri ve çalışanlarından 35 kişinin tutuklandığı 4 free shop mağazasının faaliyeti 10 gün süreyle durduruldu.

  Sınır kapısındaki gümrük sahası içinde bulunan Monet, Vivaldi, Flama ve Global adlı free shop
  mağazalarının alışanları, saat 12.30'dan itibaren gümrük dışına çıkartılarak mağazaların faaliyetine 10 gün süreyle son verildi.

  Edirne Valisi Nusret Miroğlu, bir süredir gümrük müfettişlerinin sınır kapısında inceleme yaptıklarına dikkati çekerek, “Müfettişlerin raporları doğrultusunda soruşturmanın devamı için belirtilen 4 mağazanın faaliyetine 10 gün süreyle geçici olarak son verildi” dedi.

  Edirne Emniyet Müdürlüğü, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'yle 5 Aralık'ta eş zamanlı olarak Kapıkule Sınır Kapısı'ndaki bir kısım free shop mağazasına ile mağaza sahiplerinin ev ve işyerlerine operasyon düzenlemişti. İlk olarak 41 kişi, daha sonra da 3 kişi gözaltına alınmıştı. Olayla ilgili işyeri ve evlerde bulunan çok miktarda CD ve bilgisayara da el konulmuştu.

  İçki ve sigara kaçakçılığı yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan ve Gümrük Hattı Dışı Eşya Satış Mağazaları (free shop) sahiplerinin de aralarında bulunduğu 35 kişi çıkarıldıkları mahkemede tutuklanmışlardı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı