Gündem Haberleri

  Kapı kapı dolaşıp kene uyarısı

  Hürriyet Haber
  22.05.2008 - 11:08 | Son Güncelleme:

  SAMSUN’un Canik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, kavanoz içerisine koydukları keneyi kapı kapı dolaştırıp vatandaşlara gösterdi. Kene konusunda vatandaşların dikkatli olmasını, görüldüğü yerde kendilerinin aranmasını isteyen ekipler, park ve bahçeler ile boş alanları da ilaçladı.

  Son günlerde artan kene vakaları nedeniyle Samsun’un AKP’li Canik Belediyesi kene konusunda vatandaşları bilinçlendirme çalışması başlattı. Bir yandan mahalle aralarında bulunan boş alanları, parkları, bahçeleri ve vatandaşların ortak kullanım alanlarını keneye karşı ilaçlayan ekipler, bir yandan da kavanoz içerisine koydukları bir keneyi kapı kapı gezdirerek, dikkatli olmaları konusunda vatandaşları uyarıyor. Ekipler, vatandaşlardan kene ısırması halinde en yakın sağlık kuruluşuna müracat etmelerini isteiyor.

  Canik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Basri Mıhcı, vatandaşların kenelere karşı dikkatli olmalarını, karşılaşılan herhangi bir vaka karşısında mutlaka bir sağlık kuruluşuna başvurmalarını ve alanın ilaçlanması noktasında da belediyeyi aramalarını istediklerini söyleyerek şöyle dedi: “Halkımızın rahatlığı konusunda hassas olmak zorundayız. Bu nedenle kene ile ilgili ilaçlama çalışmalarımız devam ediyor. Havaların ısınmasıyla birlikte ülke genelinde kene vakaları adeta hortladı. Şu ana kadar ciddi bir kene vakasına rastlamadığımız beldemizde, herhangibir üzücü olayın olmaması için ilaçlama çalışmalarımız belli aralıklarla sürdürüyoruz.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı