Gündem Haberleri

  Kapalıçarşı'yı kana buladılar

  Serkan AKKOÇ/İSTANBUL
  05.10.2003 - 02:07 | Son Güncelleme:

  Dolu tuvaletin kapısının ısrarla çalınması sonrası iki esnaf kavga etti. Silahlar çekildi, atölye basıldı. 3 kardeş öldü, 3 kişi de yaralandı.

  Kapalıçarşı Yorgancılar Caddesi Evliya Han içindeki Kapalıçarşı Esnaf Derneği tuvaletine saat 11.00 sıralarında gelen deri işçisi Ahmet Kızmaz, 5 kabinin de dolu olduğunu görünce, sırada beklediğini belirtmek için kapının girişindeki aynaya vurdu. Kabinlerden birinde bulunan antikacı İdris Karataş öksürerek yanıt verdi. 2 dakika sonra yeniden aynaya vurulunca, İdris Karataş, iddiaya göre, ‘‘İçeride adam var’’ deyip küfür etti. Küfüre öfkelenen Ahmet Kızmaz, işini bitirip tuvaletten çıkan İdris Karataş ile yumruk yumruğa kavga etti.

  Esnaf kavgayı ayırdı, herkes dükkanına gitti. İdris Karataş, daha sonra yeğenleri Salih, Ümit, Zekeriya Karataş ve yanlarında çalışan Hayrettin Can ile birlikte Ahmet Kızmaz'ın çalıştığı, Mehmet Bulut'a ait, Takkeciler Sokak, Perdahçı Han 3 Numara'daki deri işleme atölyesine gitti. Kapıya dayananların bıçaklı olduğunu gören Ahmet Kızmaz, görgü tanıklarının ifadesine göre, tabancasını çekip kurşun yağdırdı.

  ORTALIK KAN GÖLÜ

  Zekeriya Karataş, İdris Karataş ve Salih Karataş, aldıkları kurşun yaralarıyla yaşamını yitirdi. Hayrettin Can, Ümit Karataş tabanca ile, deri atölyesinde çalışan Can Çakmak ise bıçakla yaralandı. Tedavisi ayakta yapılan Can Çakmak gözaltına alındı.

  Ahmet Kızmaz ile olaya karıştığı ileri sürülen arkadaşı İsmet Boyranlı firar etti. Olay yerinde 7 boş kovan, 9 milimetrelik Baretta marka tabanca ve bir bıçak bulundu. Kapalıçarşı Esnafları Derneği Yönetim Kurulu Başkanvekili Haluk Yağınlı, kanlı olayın, Karataş ailesi üyelerinin Ahmet Kızmaz'ın işyerine gitmesi üzerine meydana geldiğini söyledi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı