Gündem Haberleri

  Kapalı menfez can aldı

  Saadet KEFAL/ESKİŞEHİR, (DHA)
  30.12.2009 - 12:17 | Son Güncelleme:

  Eskişehir’de aynı odada uyuyan iki kardeşten 16 yaşındaki Emrah Yeşilgöz yatağında ölü bulundu, ağabeyi 21 yaşındaki Ergün Yeşilgöz ise koma halinde hastaneye kaldırıldı. İki kardeşin mutfak camındaki menfezin kapalı olması nedeniyle doğalgaz kombisi bacasından içeriye sızan karbonmonoksit gazından zehirlenmiş olabilecekleri belirtildi. Ayrı odada uyuduğu için sızıntıdan etkilenmeyen anne 41 yaşındaki Bakiye Girgin, oğlunun ölümü üzerine sinir krizi geçirdi.

  Eşinden boşanan ve 2 oğluyla oturan 41 yaşındaki Bakiye Girgin, bu sabah sabah uyandırmak için çocuklarının uyuduğu odaya girdi. Oğulları Emrah ve Ergün Yeşilgöz’ü yataklarında hareketsiz gören Bakiye Girgin, 112 acil servisi arayarak yardım istedi.

  AĞABEY HASTANEYE KALDIRILDI, KARDEŞİ ÖLDÜ
  Olay yerine gelen sağlık ekibi yaşam belirtisi gördüğü Ergün Yeşilgöz’ü ambulansla Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Hastanesi’ne kaldırdı. Emrah Yeşilgöz ise 112 sağlık ekibinin tüm çabalarına rağmen yaşama döndürülemedi.

  Anne Bakiye Girgin küçük oğlu Emrah’ın ölümü üzerine sinir krizleri geçirdi. Bakiye Girgin de ambulansla Eskişehir Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Ölen Emrah Yeşilgöz’ün cesedi ise otopsi için ESOGÜ Hastanesi morguna kaldırıldı. Emrah Yeşilgöz’ün lise eğitimini yarım bıraktığı, ağabeyi Ergün Girgin’in ise bir süre önce askerden geldiği anlaşıldı.

  MENFEZİ KAPATMIŞLAR
  ESOGÜ Hastanesi’nde tedavi altına alınan Ergün Yeşilgöz’ün durumunun ağır olduğu belirtildi. Eskişehir’in doğalgaz dağıtımını üstlenen ESGAZ şirketine bağlı ekiplerin evde yaptığı incelemede, doğalgaz kombisinin bulunduğu mutfakta penceredeki menfezin kapalı olduğunu belirlendi. ESGAZ yetkilileri, kapalı menfez nedeniyle içeride biriken karbonmonoksit gazının iki kardeşi zehirlenmiş olabileceğini, annenin ise diğer odada bir odada kaldığı için gazdan etkilenmediğini kaydetti.

  Eskişehir Emniyet Müdürlüğü, Emrah Yeşilgöz’ün kesin ölüm nedeninin yapılacak otopsi sonucunda belirleneceğini, olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğünü açıkladı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı