Gündem Haberleri

  Kapadokya ve Erciyes'te bayram canlılığı

  Hürriyet Haber
  07.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Toz karı ile ünlü Erciyes Kayak Merkezi ve peri bacaları diyarı Kapadokya, bayram tatilinde kayak ve doğaseverlerin akınına uğradı.

  Kapadokya Turizm İşletmecileri Derneği (KAPTİD) Başkanı Ahmet Bayram, 20 bin yataklı turizm işletme belgeli 54 otelde 4 Nisan'dan itibaren bütün yatakların dolduğunu, otellerin 4-8 ve 8-12 Nisan olmak üzere, iki paket program hazırlandığını belirtti.

  Peri bacaları, vadileri, kiliseleri ve yeraltı kentleriyle eşsiz güzelliğe sahip olan Kapadokya'nın, Hıristiyanların paskalya kutlamalarının Kurban Bayramı'yla aynı zamanda olması nedeniyle yabancı turistlerin de ilgi odağı haline geldiğini ifade eden Bayram, müşterilerinin yüzde 40'ını İspanya, Fransa ve İtalya'dan gelen konukların oluşturduğunu kaydetti. Erciyes Kayak Merkezi'ndeki 7 tesis, daha ilk günlerde yüzde 90 doluluğa ulaştı.

  SAFRANBOLU'YA AKIN

  Karabük'ün Safranbolu İçesi de bayram tatilini kültürel ve doğal zenginliklerle içiçe geçirmek isteyen yerli turistlerin akınına uğradı. İlçedeki konaklama tesislerinde yer kalmadı. Safranbolu Turizm İşletmeciler Derneği Başkanı Savaş Halvaşi, yörenin UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi'ne dahil edildiğini hatırlatarak, ‘‘Konaklama tesisleri tamamen doldu. İşletmecilerin ve yöre esnafının yüzü gülüyor’’ dedi. Halvaşi, yöreye gelen yerli turistlerin rahat ve huzur dolu bir tatil geçirmelerini sağlamak amacıyla, kaymakamlık ve belediye tarafından, tüm önlemlerin alındığını bildirdi.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı